INTENCJE

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE, 26.05.2024

 Niedziela Najświętszej Trójcy

27 maja, poniedziałek

17:00_ +Konrad i Zbigniew Cieśliczka, +Marianna i Edward Wesołowscy

28 maja, wtorek

17:00_ +Mirosław Malczyszyn (od rodziny Konarzewskich z Grabowna Kolonii)

29 maja, środa

17:00_ +Marianna Miazga (od Małgorzaty i Zbigniewa Pokrandt)

30 maja, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa

9:00_ +Maria, Franciszek Hołubko, +Alicja Karga

12:00_ +Ludwika i Władysław Plizga, +Genowefa i Piotr Skafarek, +Krystyna i   Walerian Skafarek 

31 maja, piątek

17:00_ w intencji mieszkańców międzytorza i zza torów

1 czerwca, sobota

17:00_ (Białe Błoto) – w intencji mieszkańców Białego Błota

2 czerwca, niedziela

8:30_ w intencji dziękczynnej za dar Pierwszej Komunii Świętej, z prośbą o łaskę wiary dla dzieci i ich rodzin (od Matek z Żywego Różańca)

10:00_ (Bukowinka) w intencji mieszkańców Bukowinki i Holendrów

11:30_ z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB Częstochowskiej i łaskę zdrowia dla Andrzeja

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE, 19.05.2024

 Zesłanie Ducha Świętego

20 maja, poniedziałek

17:00_ +Józef Lidkowski (od zakładu tapicerskiego Sztymela)

21 maja, wtorek

17:00_ +Artur Jarząb (od szkoły ponadpodstawowej z Międzyborza)

22 maja, środa

17:00_ +Józef Miśkowski (od Zofii Kozieł)

23 maja, czwartek

17:00_ +Stefan Kuriata (od córek Anity i Marzeny z rodzinami)

24 maja, piątek

9:00_ +Elżbieta Bruś (od Marii Bąk i Małgorzaty Zglińskiej)

25 maja, sobota

15:00_ spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii Św.

16:00_ spowiedź dla dzieci rocznicowych

17:00_ Rocznica I Komunii Świętej – w intencji dzieci i rodziców

17:00_ (Białe Błoto) – mszy świętej nie będzie

26 maja, niedziela

8:30_ +Genowefa i Piotr Skafarek i Józef Premka (od rodziny)

10:00_ (Bukowinka) – +Józef Lis (od pracowników bazy paliw)

12:00_ I Komunia Święta – w intencji dzieci i rodziców

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE, 12.05.2024

 Wniebowstąpienie Pańskie

13 maja, poniedziałek

17:00_ +Józef Lis (od Krystyny z Jackiem oraz Agaty i Gosi z dziećmi)

14 maja, wtorek

17:00_ +Ryszard Lech (od sąsiadów syna Kaczorowskich i Dudów)

15 maja, środa

17:00_ +Jadwiga Czerniejewska (od męża Tadeusza)

16 maja, czwartek

17:00_ +Zofia Zioło (od chrześniaka Artura z rodziną)

17 maja, piątek

17:00_ +Julian Górkowy (od rodziny Kanak)

18 maja, sobota

17:00_ (Białe Błoto) – w intencji Parafian  

19 maja, niedziela

8:30_ +Jerzy Szwec (13 r. śm., od syna z rodziną)

10:00_ (Bukowinka) – +zm. rodziców – Stefan, Wanda, Antoni, Stefania (od dzieci)

11:30_ o Boże błogosławieństwo, opiekę MB Częstochowskiej i zdrowie dla Ireny i dzieci z rodzinami

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE, 5.05.2024

 VI Niedziela Wielkanocna

6 maja, poniedziałek

17:00_ z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB Częstochowskiej dla dzieci i wnuków

7 maja, wtorek

17:00_ +Anna Łanowa (od rodziny Otolińskich i Czekańskich)

8 maja, środa

17:00_ +Adam Czerniawski (od Doroty i Błażeja oraz Bogusi i Mirka)

9 maja, czwartek

17:00_ +Józef Lis (od rodziny Wychowaniec i Kubec)

10 maja, piątek

17:00_ +Marianna Suchoń (od Czesławy i Mariana Zimniak)

11 maja, sobota

11:00_ chrzest – Ignacy

17:00_ (Białe Błoto) – mszy świętej nie będzie  

12 maja, niedziela

8:30_ +Ryszard Brzeziński (od Marii Stawniczenko)

10:00_ (Bukowinka) – +Stanisław Wyglądacz (1 r. śm.) i zmarłych Andrzeja i Łukasza

11:30_ +Maria, Wojciech Duras oraz Krystyna, Krzysztof Miklus (3 r. śm.)

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE, 28.04.2024

 V Niedziela Wielkanocna

29 kwietnia, poniedziałek

17:00_ +Halina Konarzewska (od rodziny Wewiór i Gojny)

30 kwietnia, wtorek

17:00_ +Artur Jarząb (od rodziny Zagrodnickich, Grabowskich i Pluszkiewicz)

1 maja, środa

17:00_ +Mirosław Malczyszyn (od zakładu Lewoniuk)

2 maja, czwartek

17:00_ msza święta w Kaliszu u św. Józefa

3 maja, piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski

8:30_ +Bronisław Kozioł, Bernard Kampka

17:00_ +Władysław Skiba (od siostry Gieni z rodziną)

4 maja, sobota

17:00_ (Białe Błoto) – w intencji Parafian   

5 maja, niedziela

8:30_ z okazji majowego Dnia Matki w intencji wszystkich matek Żywego Różańca o potrzebne dla nich łaski i opiekę Matki Bożej, a dla zmarłych o życie wieczne w niebie 

10:00_ (Bukowinka) – +Stanisław Karkulowski (od rodzin Kanak)

11:30_ +Jan i Stanisława Polak oraz Jan (od rodziny)

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE, 21.04.2024

 IV Niedziela Wielkanocna

22 kwietnia, poniedziałek

17:00_ +Artur Jarząb (od rodzin Fus i Ławniczak)

23 kwietnia, wtorek

17:00_ +Kazimiera Łasowska (od wnuczek Marzeny, Aliny i Karoliny z rodzinami)

24 kwietnia, środa

17:00_ +Agnieszka Sadowska (od sąsiadów Defratyka, Dziadkiewicz i Gnap)

25 kwietnia, czwartek

17:00_ +Halina Konarzewska (od Jadwigi Woźniak i Barbary Domańskiej

26 kwietnia, piątek

17:00_ +Alicja Karga (od Sołtysa i Rady Sołeckiej z Grabowna Wielkiego)

27 kwietnia, sobota

17:00_ (Białe Błoto) – w intencji Parafian   

28 kwietnia, niedziela

8:30_ +Wojciech Nowak (od żony i córki)

10:00_ (Bukowinka) – +Stanisław Karkulowski (od kuzynów Henryka, Janka i Ryszarda)

11:30_ +Edward (3 r. śm.) i Krystyna Wdowscy  

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE, 14.04.2024

 III Niedziela Wielkanocna

15 kwietnia, poniedziałek

17:00_ +Artur Jarząb (od rodzin Wlazło, Rusieckich i Lizaków)

16 kwietnia, wtorek

17:00_ +Halina Konarzewska (od rodzin Bednarskich, Malewskich i Rybczyńskich

17 kwietnia, środa

17:00_ +Kazimiera Łasowska (od rodzin Karkulowskich i Kulik)

18 kwietnia, czwartek

17:00_ +Agnieszka i Zbigniew Sadowscy (od rodzin Lewoniuk, Górowskich i Otolińskich)

19 kwietnia, piątek

17:00_ +Julian Górkowy (od rodziny Wewiór i Kanak)

20 kwietnia, sobota

17:00_ (Białe Błoto) – w intencji Parafian   

21 kwietnia, niedziela

8:30_ +Maria Oleszek (3 r. śm., od syna Andrzeja z rodziną)

10:00_ (Bukowinka) – +Stanisław Karkulowski (od rodziny Chilarskich i Szczepaniak)

11:30_ +Krystyna Mikołajek (20 r. śm., od męża z dziećmi)

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE, 7.04.2024

 Niedziela Miłosierdzia Bożego

8 kwietnia, poniedziałek

17:00_ +Stanisław Karkulowski (od rodzin Luty, Chudy, Wiszniak, Janik i Kowalski)

9 kwietnia, wtorek

17:00_ +Artur Jarząb (od rodzin Geras, Kędziora, Sroka i Kita)

10 kwietnia, środa

17:00_ +Emilia, Eugeniusz Hołubko oraz zmarli Jadwiga i Jan

11 kwietnia, czwartek

17:00_ +Tadeusz Kozioł i zm. rodziców

12 kwietnia, piątek

9:00_ z okazji 44 rocznicy ślubu Marii i Krzysztofa o błogosławieństwo Boże i opiekę MB Częstochowskiej

13 kwietnia, sobota

17:00_ (Białe Błoto) – w intencji Parafian   

14 kwietnia, niedziela

8:30_ +Józef i Zofia Izydorczyk

10:00_ (Bukowinka) – +Julian Górkowy (od rodzin Wyglądacz, Lis, Gąsior, Erhard i Ryniewicz)

11:30_ +Marianna (2 r. śm.) i Tadeusz (18 r. śm.) Suchoń

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE, 31.03.2024

 Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

31 marca, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

6:00_ REZUREKCJA +Agata i Adolf Klisowscy, +Ludwika, Władysław Plizga

10:00_ (Bukowinka) +Zygmunt Nowak (3 r. śm.) oraz Zofię, Jadwigę i Małgorzatę 

11:30_ +Adam Rogowski, Jan Wrzesień oraz zm. z rodzin Wrzesień, Rogowscy

1 kwietnia, II Dzień Świąt, poniedziałek  

8:30_ +Halina (od rodzin Kaczorowski, Duda i Hołubko) oraz Józef (16 r. śm., od dzieci) Konarzewscy

10:00_ (Bukowinka) +Krzysztof i Mariola Turek

11:30_ +Franciszek i Aleksa Buczak oraz zmarłych z rodziny

15:00_ (Białe Błoto) +Kazimierz Kotala (od żony i córek z rodzinami)

2 kwietnia, wtorek

17:00_ +Stanisław Karkulowski (od chrześniaka Piotra oraz chrześnic Eli i Katarzyny)

3 kwietnia, środa

17:00_ +Artur Jarząb (od sąsiadów Rycerz, Lech, Duda, Baska i Noga)

4 kwietnia, czwartek

17:00_ +Halina Konarzewska (od sąsiadów Pelc, Premka, Kowalski, Wojtan i Sobko

5 kwietnia, piątek

17:00_ w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej parafii

6 kwietnia, sobota – mszy świętej nie będzie  

17:00_ (Białe Błoto)

7 kwietnia, Niedziela Miłosierdzia

7:30_ z podziękowaniem za łaski od Zmartwychwstałego Pana dla całej parafii oraz szczególnie dla matek z Żywego Różańca i ich rodzin   

10:00_ (Bukowinka) w intencji mieszkańców Bukowinki – odpust filialny 

13:00_ +Mieczysław Weszka (5 r. śm., od żony i dzieci)

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE, 24.03.2024

 Niedziela Palmowa

25 marca, Wielki Poniedziałek

17:00_ +Artur Jarząb (od rodziny Niwów, Kawałko i Kaszczyszyn)

26 marca, Wielki Wtorek

17:00_ +Stanisław Karkulowski (od rodziny Wyglądacz, Niedzielskich i Gumulińskich)

27 marca, Wielka Środa

17:00_ +Kazimiera Łasowska (od synów Piotra, Pawła i Stanisława z rodzinami)

28 marca, Wielki Czwartek

18:00_ LITURGIA WIECZERZY PAŃSKIEJ, w intencji Ks. Proboszcza  

29 marca, Wielki Piątek

18:00_LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ  

30 marca, Wielka Sobota    

18:00_ WIGILIA PASCHALNA, +Zofia Winnik (od Jadwigi z rodziną)  

31 marca, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

6:00_ REZUREKCJA +Agata i Adolf Klisowscy, +Ludwika, Władysław Plizga

10:00_ (Bukowinka) +Zygmunt Nowak (3 r. śm.) oraz Zofię, Jadwigę i Małgorzatę 

11:30_ +Adam Rogowski, Jan Wrzesień oraz zm. z rodzin Wrzesień, Rogowscy

1 kwietnia, II Dzień Świąt

8:30_ +Halina (od rodzin Kaczorowski, Duda i Hołubko) oraz Józef (16 r. śm., od dzieci) Konarzewscy

10:00_ (Bukowinka) +Krzysztof i Mariola Turek

11:30_ +Franciszek i Aleksa Buczak oraz zmarłych z rodziny

15:00_ (Białe Błoto) +Kazimierz Kotala (od żony i córek z rodzinami)

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE,

Dnia 17.03.2024

V Niedziela Wielkiego Postu

18 marca, poniedziałek

17:00_ +Halina Konarzewska (od rodzin Konarzewskich, Szewczyk i Kanak)

19 marca, wtorek – Uroczystość św. Józefa

17:00_ w intencji diecezji kaliskiej i naszej parafii o opiekę Patrona oraz za wszystkich troszczących się o potrzeby naszego kościoła  

20 marca, środa

17:00_ +Artur Jarząb (od rodzin Pietruńko i Gieras)

21 marca, czwartek

17:00_ +Stanisław Karkulowski (od rodziny Łasowskich)

22 marca, piątek

9:00_droga krzyżowa_ +Teresa (20 r. śm.) i Wojciech Sokołowscy

23 marca, sobota    

17:00_ (Białe Błoto) +Edward Struś  

24 marca, Niedziela Palmowa

8:30_+Halina Konarzewska (od Teresy Nawracaj)

10:00_ (Bukowinka) +Józef Erchardt

11:30_ gorzkie żale_ +Mieczysław Domański (7 r. śm.) oraz o zdrowie dla Joanny

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE,

Dnia 10.03.2024

IV Niedziela Wielkiego Postu

11 marca, poniedziałek

17:00_ w intencji Sołtysów naszej parafii – Grabowna Wielkiego, Bukowinki, Białego Błota i Holendrów

12 marca, wtorek

17:00_ +Artur Jarząb (od rodzin Wronka, Ciepluch i Fajkowskich)

13 marca, środa

17:00_ +Halina Konarzewska (od Pani Sołtys, Rady Sołeckiej i Rady Rodziców)

14 marca, czwartek

17:00_ +Genowefa, Kazimierz Konarzewscy (od córki Teresy z rodziną)

15 marca, piątek

17:00_droga krzyżowa_ +Stanisław Karkulowski (od firm MEBLE ADAMÓW i PROMIX)

16 marca, sobota    

17:00_ (Białe Błoto) za Parafian

17 marca, niedziela

8:30_gorzkie żale_ +Idzi Godlejewski (4 r. śm.) i zmarli z rodziny

10:00_ (Bukowinka) +Floriana, Adam, Józef Czerniawscy

11:30_ +Józef Lidkowski (2 r. śm.) oraz zmarłych rodziców Stanisławę, Piotra, Helenę, Feliksa, +Irena Snopek  

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE,

Dnia 3.03.2024

III Niedziela Wielkiego Postu

4 marca, poniedziałek

17:00_ +Tomasz Sulikowski (od Renaty z mężem i dziećmi)

5 marca, wtorek

17:00_ +Stanisław Karkulowski (od siostry Grażyny i brata Tadeusza z rodzinami)

6 marca, środa

17:00_ +Halina Konarzewska (od rodziny Lewoniuk i Szczepaniak oraz zakładu produkcyjnego PPH Lewoniuk)

7 marca, czwartek

17:00_ w intencji grupy adopcji duchowej i o obronę każdego życia poczętego

8 marca, piątek

9:00_droga krzyżowa_ o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB Częstochowskiej dla Hani z okazji 70 urodzin

9 marca, sobota    

17:00_ (Białe Błoto) za Parafian

10 marca, niedziela

8:30_gorzkie żale_ +Krystyna Miśkowska (5 r. śm, od córek z rodzinami)

10:00_ (Bukowinka) +Józef Lis

11:30_ +Józef Karkulowski (5 r. śm.)

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE,

Dnia 18-25.02.2024

I-II Niedziela Wielkiego Postu

19 – 22 luty, poniedziałek – czwartek

17:00_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

23 luty, piątek

9:00_droga krzyżowa_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

24 luty, sobota    

9:00_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

25 luty, niedziela, czas rekolekcji

8:30_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

10:00_ (Bukowinka) +Kazmiera Łasowska (od córek Janiny, Grażyny i Krystyny)

11:30_gorzkie żale_ +Stanisław (30r. śm.) i Daniela (9r. śm.) Stawiarscy (od dzieci)

26 luty, poniedziałek, czas rekolekcji

17:00_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

17:00_ +Artur Jarząb (od firm Finnhus, Martex, Meblelux, SM Meble, Bodzio, Dormen i Dino)

27 luty, wtorek, czas rekolekcji

17:00_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

17:00_ +Kazimiera Łasowska (od wnuków Jurka, Mateusza i Michała)

28 luty, środa, czas rekolekcji  

17:00_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

17:00_ +Halina Konarzewska (od szkoły podstawowej w Grabownie, Nr 2 w Twardogórze i Nr 2 w Oleśnicy)

29 luty, czwartek

17:00_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

1 marca, piątek

17:00_droga krzyżowa_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

2 marca, sobota    

17:00_ (Białe Błoto) za Parafian

3 marca, niedziela

8:30_ z podziękowaniem za rekolekcje i o owocne przeżycie Świąt Wielkanocnych

10:00_ (Bukowinka) +Stanisław Karkulowski (od rodziny Kasprzyków i Ratajczaków)

11:30_gorzkie żale_ +Anna, Tomasz, Piotr Woźniak i dla Oli o opiekę MBCz

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE,

Dnia 11.02.2024

VI Niedziela Zwykła

12 luty, poniedziałek

17:00_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

13 luty, wtorek

17:00_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

14 luty, środa popielcowa

15:30_ (Bukowinka) + Stanisław Karkulowski (od Teresy Lis i Anny Gąsior z rodziną)

17:00_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

15 luty, czwartek

17:00_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

16 luty, piątek

17:00_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

17 luty, sobota    

9:00_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

18 luty, niedziela

8:30_ +Halina Konarzewska (od córek Iwony i Karoliny oraz syna Romana z rodzinami)

10:00_ (Bukowinka) +Aniela Bacz (2 r. śm.)

11:30_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE,

Dnia 4.02.2024

V Niedziela Zwykła

5 luty, poniedziałek

17:00_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

6 luty, wtorek

17:00_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

7 luty, środa

17:00_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

8 luty, czwartek

17:00_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

9 luty, piątek

17:00_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

10 luty, sobota    

16:00_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

17:00_ (Białe Błoto)

11 luty, niedziela

8:30_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

10:00_ (Bukowinka) +Stanisław Karkulowski (od córek Marzeny i Aliny z rodzinami)    

11:30_ +Rajmund Orłowski

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE,

dnia 21.01.2024

III – IV Niedziela Zwykła

22-27 stycznia – mszy świętej nie będzie

28 stycznia, niedziela

8:30_ za Parafian

10:00_ (Bukowinka) +Tadeusz Karkulowski (10 r. śm.)

11:30_ z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej z okazji urodzin

29 stycznia, poniedziałek

17:00_ +Tomasz Sulikowski (od sąsiadów z bloku 142/143)

30 stycznia, wtorek

17:00_ +Marcin Dąda (od Doroty Mozol z rodziną)

31 stycznia, środa

17:00_ +Tomasz Sulikowski (od Janiny Czemerys z córką Moniką i dziećmi)

1 luty, czwartek

17:00_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

2 luty, piątek

17:00_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

3 luty, sobota   

16:00_ chrzest – Jan

16:00_ +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

17:00_ (Białe Błoto)  za Parafian

18:00_ z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB Częstochowskiej, dary Ducha Świętego dla Otylii z okazji 18 urodzin

4 luty, niedziela

8:30_ z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB Częstochowskiej dla matek Żywego Różańca i ich rodzin

10:00_ (Bukowinka) +Artur Jarząb (intencja gregoriańska)

11:30_ z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej z okazji imienin dla Marii

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE,

dnia 7.01.2024

Niedziela Chrztu Pańskiego – czas kolędowy

10 stycznia, środa

15:00_ +Julian Górkowy (od cioci Karoliny, szwagra Tadeusza i kuzyna Ryszarda)

12 stycznia, piątek

15:00_ +Stanisław Karkulowski (od rodziny Kubera, Grzybek i Kędziora)

14 stycznia, niedziela

8:30_ +Genowefa, Tadeusz Wesołowscy i zm. z rodziny (od dzieci)

10:00_ (Bukowinka) +Jolanta Tomczuk (od Moniki z rodziną)

11:30_ +Artur Jarząb (od rodziny Paciorkowskich, Solarz, Chmiel, Żmuda, Król i Kuświk)

15 stycznia, poniedziałek

15:00_ +Agnieszka i Zbigniew Sadowscy (od rodziny Konarzewskich, Babij i Lemiesz)

16 stycznia, wtorek

15:00_ +Stefan Kuriata (od żony Jadwigi i syna Krzysztofa)

17 stycznia, środa

15:00_ +Stanisław Karkulowski (od rodziny Kubera, Kulik i Kolbertów)

18 stycznia, czwartek

15:00_ +Ryszard Wewiór (od rodziny Konarzewskich i Mrowickich)

19 stycznia, piątek

BRAK MSZY

20 stycznia, sobota – mszy świętej nie będzie  

17:00_ (Białe Błoto)

21 stycznia, niedziela

8:30_ +Jerzy (12 r. śm.) i Tadeusz (42 r. śm.) Duda i zm. z rodziny

10:00_ (Bukowinka) +Andrzej (10 r. śm.), Anna, Łukasz

11:30_ +Marianna, Edward Wesołowscy i zm. z rodziny

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE,

dnia 31.12.2023

Niedziela Najświętszej Rodziny, intencje mszalne

1 stycznia, Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi

8:30_ z podziękowaniem za rok 2023 i prośbą o przyjmowanie woli Bożej dla całej parafii w nowo zaczętym roku

10:00_ (Bukowinka) +Franciszek, Maria, Jan Ferenc

11:30_ +Czesław Krzywański (3 r. śm., od żony)

15:00_ (Białe Błoto) z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej z okazji 5 urodzin Kuby i 92 urodzin Heleny

2 stycznia, wtorek – mszy świętej nie będzie

3 stycznia, środa – mszy świętej nie będzie  

4 stycznia, czwartek

15:00_ w intencji obrony życia i grupy adopcji duchowej

5 stycznia, piątek

15:00_ w intencji powołań kapłańskich z naszej parafii

6 stycznia, Objawienie Pańskie

8:30_ +Ryszard Luty (od siostry)

10:00_ (Bukowinka) +Zofia, Eugeniusz Denys

11:30_ +Eugeniusz Rycerz (8 r. śm.)

7 stycznia, niedziela chrztu Pańskiego

8:30_ o Boże błogosławieństwo, zdrowie i pokój dla parafii w nowym roku (od matek Żywego Różańca)  

10:00_ (Bukowinka) o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla matek Żywego Różańca w nowym roku

11:30_ +Julian Górkowy (od Angeliki i Krzysztofa oraz wnuków Jana i Antoniego)

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE,

dnia 25.12.2023

Boże Narodzenie, intencje mszalne

27 grudnia, środa

9:00_ z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Janiny

28 grudnia, czwartek

9:00_ +Artur Jarząb (od rodziny Szypa, Więcław, Kiełtyka, Stanowskich i Łukić)

29 grudnia, piątek

9:00_ +Marcin Dąda (od Ewy i Leszka Słowików)

30 grudnia, sobota

17:00_ (Białe Błoto) – mszy świętej nie będzie kolęda

31 grudnia, niedziela

8:30_ +Marianna, Edward Wesołowscy oraz zmarli z rodziny

10:00_ (Bukowinka) +Julian Górkowy (od rodziny Karkulowskich i Gniłka)

11:30_ +Zbigniew, Marta Żmudzińscy (od żony z dziećmi)

1 stycznia, Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi

8:30_ z podziękowaniem za rok 2023 i prośbą o przyjmowanie woli Bożej dla całej parafii w nowo zaczętym roku

10:00_ (Bukowinka) +Franciszek, Maria, Jan Ferenc

11:30_ +Czesław Krzywański (3 r. śm., od żony)

15:00_ (Białe Błoto) za Parafian

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE,

dnia 17.12.2023

III NIEDZIELA ADWENTU, intencje mszalne

18 grudnia, poniedziałek

17:00_ +Krzysztof Bednarski (od Tadeusza i Bolesława Bednarskich z rodzinami)

19 grudnia, wtorek

17:00_ w intencji ofiarodawców naszej parafii

20 grudnia, środa

17:00_ +Artur Jarząb (od rodziny Rycerz i Lech)

21 grudnia, czwartek

17:00_ +Lucjan Sornat (od siostry Małgorzaty z rodziną)

22 grudnia, piątek

17:00_ za Parafian

23 grudnia, sobota

17:00_ (Białe Błoto)

24 grudnia, niedziela – Wigilia Bożego Narodzenia  

8:30_ +Ryszard Luty (od sąsiadów siostry)

10:00_ (Bukowinka) +Julian Górkowy (od rodziny Tomczuk, Lubicz i Kulik)

22:00_ (Bukowinka) +Stanisław Karkulowski (od żony Janiny)

24:00_ z okazji 65 rocznicy ślubu Alfredy i Mariana o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej (od dzieci i wnuków)

25 grudnia, Boże Narodzenie  

10:00_ (Bukowinka) z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo dla rodziny

11:30_ +Adam Rogowski i zm. z rodziny Rogowskich i Wrzesień

13:00_ +Adam Marzec i zmarli z rodziny  

26 grudnia, św. Szczepana – II Dzień Świąt

8:30_ +zm. rodziców Szczepana i Zofię Lis

10:00_ (Bukowinka) +Stanisław Karkulowski (od synów Michała i Mateusza)

11:30_ +Helena Miśkowska (5 r. śm., od rodziny)

15:00_ (Białe Błoto) za Parafian

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE,

dnia 3-10.12.2023

I/II NIEDZIELA ADWENTU,

intencje mszalne

4 grudnia, poniedziałek

17:00_ +Krzysztof Bednarski (od kuzynek Joli i Agnieszki z rodzinami)

5 grudnia, wtorek

17:00_ +Ryszard Luty (od rodziny Kalembasa)

6 grudnia, środa

17:00_ w intencji dzieci z naszej parafii o wstawiennictwo św. Mikołaja

7 grudnia, czwartek

17:00_ w intencji obrony życia i grupy adopcji duchowej

8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

17:00_ + Artur Jarząb (od sąsiadów Baska i Noga)

9 grudnia – mszy świętej nie będzie

10 grudnia, niedziela

8:30_ +Stefania i Stanisław Karkulowscy

10:00_ (Bukowinka) +Julian Górkowy (od syna Szymona i córki Weroniki)

11:30_ o Boże błogosławieństwo, opiekę MB Częstochowskiej i dary Ducha Świętego dla Julii z okazju 18 urodzin 

11 grudnia, poniedziałek

17:00_ +Artur Jarząb (od braci Sebastiana i Grzegorza)

12 grudnia, wtorek

17:00_ +Julian Górkowy (od rodziny Niedzielskich, Jelonków i Kolbertów)

13 – 15 grudnia – mszy świętej nie będzie

16 grudnia, sobota

16:00_ +Ryszard Brzeziński (1 r. śm., od żony i dzieci)

17:00_ (Białe Błoto) za Parafian

17 grudnia, niedziela

8:30_ +Anna Kruczyńska i zm. z rodziny Kruczyńskich i Golińskich

10:00_ (Bukowinka) +Julian Górkowy (od braci Henryka, Jana i Edka z rodzinami)

11:30_ +Wiktoria i Władysław Bojarscy

            Chrzest – Jan Kutasiński

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE, dnia 26.11.2023

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA,

intencje mszalne

27 listopada, poniedziałek

17:00_ +Krzysztof Bednarski (od chrześniaka Przemka)

28 listopada, wtorek

17:00_ +Józef Miśkowski (od rodziny Basków i Żak)

29 listopada, środa

17:00_ +Zofia Zioło (od rodziny Burdek i Wróbel)

30 listopada, czwartek

17:00_ +Wiesław Czemerys (4 r. śm., od żony z rodziną)

1 grudnia, piątek

17:00_ w intencji powołań z naszej parafii

2 grudnia, sobota

16:00_ z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB Częstochowskiej i dary Ducha Świętego dla Jakuba z okazji 18 urodzin 

17:00_ (Białe Błoto) w intencji Parafian

3 grudnia, niedziela

8:30_ w intencji dobrego przygotowania i owocnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia dla parafian (od matek z Żywego Różańca)

10:00_ (Bukowinka) +Adam Czerniawski (od rodziny Karkulowskich i Janus)

11:30_ +zm. z rodziny Babij, Bajcar, Sydor i Lemiesz 

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE, dnia 19.11.2023

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA,

intencje mszalne

20 listopada, poniedziałek

17:00_ +Jadwiga Czerniejewska (od rodziny Kieroniów i Pisula)

21 listopada, wtorek

17:00_ +Józef Lidkowski (od rodziny z Brzegu)

22 listopada, środa

17:00_ +Ryszard Lech (od rodziny Rycerz)

23 listopada, czwartek

17:00_ +Marianna Suchoń (od rodziny Bednarskich i Podemskiej)

24 listopada, piątek

17:00_ +Anna Łanowa (od rodziny Bilins i Peszko)

25 listopada, sobota

17:00_ (Białe Błoto)  remont sali wiejskiej

26 listopada, niedziela

8:30_ +Ryszard Lech (1 r. śm., od żony)

10:00_ (Bukowinka) +Adam Czerniawski (od siostrzenicy Marii i swatowej)

11:30_ +Katarzyna, Filip i Jan Dziadkiewicz

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE, dnia 12.11.2023

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA,

intencje mszalne

13 listopada, poniedziałek

17:00_ +Zbigniew Sadowski (od kuzyna Zdzisława z Domasławic)

14 listopada, wtorek

17:00_ +Ryszard Wewiór (od Stanisława Miśkowskiego i rodziny Rycerz)

15 listopada, środa

17:00_ +Leon Konarzewski (od rodziny Puszyńskich)

16 listopada, czwartek

17:00_ +Alicja Karga (od cioci Krysi z dziećmi)

17 listopada, piątek

17:00_ +Ryszard Brzeziński (od Haliny Wójcik)

18 listopada, sobota

17:00_ (Białe Błoto)  za Parafian

19 listopada, niedziela

8:30_ +Krzysztof Bednarski (od szwagra Piotra i Heleny Weszka)

10:00_ (Bukowinka) +Antoni Górkowy (od córki z rodziną)

11:30_ +zm. z rodzin Rogowskich, Bernackich i Hanickich

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE, dnia 5.11.2023

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA,

intencje mszalne

6 listopada, poniedziałek

17:00_ +Irena i Marian Bułka oraz zmarli z rodziny Juszczak

7 listopada, wtorek

17:00_ +za zmarłych mieszkańców Białego Błota (intencja z soboty)

8 listopada, środa

17:00_ +zmarli z rodziny Psikus i Bąk

9 listopada, czwartek

17:00_ +Agnieszka Sadowska (od rodziny Durman, Grochowskich i Iwaszko)

10 listopada, piątek

17:00_ za Parafian

11 listopada, sobota, Święto Państwowe

12:00_ msza w intencji Ojczyzny z okazji rocznicy odzyskania niepodległości

12 listopada, niedziela

8:30_ +Krzysztof Bednarski (od zakładu ZBIMEB)

10:00_ (Bukowinka) +zmarli z rodziny Wyglądacz, Kramarzewskich i Grzeszczyk

11:30_ +Franciszek Karkulowski (15 r. śm., od żony i dzieci)

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE, dnia 29.10.2023

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, intencje mszalne

30 października, poniedziałek

16:30 różaniec

17:00_ +Ignacy Gładysz (od sąsiadów Malewskich i kolegi Andrzeja)

31 października, wtorek

17:00_ +Franciszek Górkowy (od kuzyna Henryka)

1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych

8:30_ +Marianna Kanak (1 r. śm., od córki Elżbiety i wnuczki Pauliny z rodziną)

10:00_ (Bukowinka) +Józef Lis (od Zdzisława Lisa z rodziną)

12:00_ (cmentarz parafialny) +Stanisław i Stefania Karkulowscy

2 listopada, Dzień Zaduszny

17:00_ msza święta zbiorowa za zmarłych w minionym roku

+Marianna Kanak

+Anna Łanowa (od Krystyny Kusicielek z synem)

+Zofia Piątek

+Ryszard Lech (od rodziny Kozłów)

+Ryszard Brzeziński (od szwagierki Krystyny)

+Adam Czerniawski (od Doroty i Błażeja z rodziną)

+Andrzej Ławniczak

+Jan Sokołowski

+Apolonia Dyjak

+Franciszek Górkowy (od Janka, Krystyny, Jadwigi i Juliana)

+Agnieszka Sadowska (od brata Andrzeja i rodzin Lewoniuk, Chilarskich i Szczepaniak)  

3 listopada, piątek

17:00_ +Adam, Genowefa, Feliks (30 r. śm.), Robert, Elżbieta, Anna i Tadeusz oraz zmarłych z rodziny

4 listopada, sobota

17:00_ (Białe Bloto) +zmarli mieszkańcy Białego Błota

5 listopada, niedziela

8:30_ +zmarle matki z Żywego Różańca w Grabownie Wielkim

10:00_ (Bukowinka) +zmarłe matki z Żywego Różańca w Bukowince

11:30_ +zmarli z rodzin Wrzesień, Wójtowicz, Wojciechowskich i Suchoń

***

PARAFIA GRABOWNO WIELKIE, dnia 22.10.2023

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, ogłoszenia duszpasterskie

23 października, poniedziałek

16:30 różaniec

17:00_ +Franciszek Górkowy (od rodziny Szczepaniaków i Chilarskich)

24 października, wtorek

17:00_ +Ryszard Wewiór (od szwagierki Stanisławy)

25 października, środa

16:30 różaniec

17:00_ +Agnieszka Sadowska (od sąsiadów Niechajewicz, Sztukowskich i Sulimka)

26 października, czwartek

17:00_ +Ryszard Brzeziński (od Bożeny Szulc i Bożeny Sobko z rodzinami)

27 października, piątek

16:30 różaniec

17:00_ +Ignacy Gładysz (od rodziny Halat i Baska)

28 października, sobota

17:00_ (Białe Bloto) za Parafian

29 października, niedziela

8:30_ +Elżbieta Fabrowska (12 r. śm., od dzieci)

10:00_ (Bukowinka) +Józef Erchardt (5 r. śm.)

11:30_ +Marian Erchardt (od żony i dzieci)

***

Parafia MB Częstochowskiej w Grabownie Wielkim,

15.10.2023r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA,

 intencje mszalne  

16 października, poniedziałek

16:30 różaniec

17:00_ +Maria Oleszek (od koleżanek i kolegów Grażyny z pracy)

17 października, wtorek

17:00_ +Zenona i Leokadiusz Kuzaj (od dzieci)

18 października, środa

16:30 różaniec

17:00_ +Andrzej Małysa (od Bożeny i Grzegorza oraz Barbary i Jacka)

19 października, czwartek

17:00_ +Franciszek Górkowy (od rodziny Gojnych i Kolbertów)

20 października, piątek

16:30 różaniec

17:00_ +Jan Sokołowski (od mieszkańców z bloku 142/143)

21 października, sobota

17:00_ (Białe Bloto) za Parafian

22 października, niedziela

8:30_ +Agnieszka Sadowska (od rodziny Zimniak i Izydorczyk)

10:00_ (Bukowinka) +Józef Lis (od Małgorzaty i Roberta Szybiak)

11:30_ w intencji Małgorzaty i Tomasza w 15 rocznicę ślubu, o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej oraz wszelkie łaski dla dzieci

***

Parafia MB Częstochowskiej w Grabownie Wielkim,

1.10.2023r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA,

 intencje mszalne  

2 października, poniedziałek

16:30 różaniec

17:00_ +Krzysztof Bednarski (od siostry Ani)

3 października, wtorek

17:00_ +Maria Oleszek (od synowej Doroty z rodziną)

4 października, środa

16:30 różaniec

17:00_ +Andrzej Małysa (od chrześnicy Pauliny i Piotra Bachlińskiego)

5 października, czwartek

17:00_ w intencji obrony życia i grupy adopcji duchowej

6 października, piątek

16:30 różaniec

17:00_ w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych

7 października, sobota

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) +Edward (4 r. śm.) i zm. z rodziny Struś i Kopańskich

8 października, niedziela

8:30_ +Franciszek Górkowy (od syna Szymona z rodziną)

10:00_ (BUKOWINKA) +Maria, Franciszek, Jan Ferenc

11:30_ +Alicja Karga (2 r. śm.)

***

Parafia MB Częstochowskiej w Grabownie Wielkim,

17-24.09.2023r.

XXIV-XXV NIEDZIELA ZWYKŁA,

 intencje mszalne  

18 września, poniedziałek

7:00_ w intencji pielgrzymów

19-20 września – mszy świętej nie będzie

21 września, czwartek

17:00_ +Maria Oleszek (od synowej Doroty z rodziną)

22 września, piątek

17:00_ +Stanisław Śmiałek (6 r. śm., od żony i dzieci)

23 września, sobota

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) +Franciszek Górkowy (od córek Katarzyny i Teresy)

24 września, niedziela

8:30_ z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej z okazji 45 rocznicy ślubu Lidii i Tadeusza (od dzieci i wnuczek)

10:00_ (BUKOWINKA) +Roman, Katarzyna i Józef Erchardt

11:30_ +Jan Wrzesień (32 r. śm., od żony i dzieci)

25-29 września – mszy świętej nie będzie

30 września, sobota

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) za Parafian

1 października, niedziela

8:30_ z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla wszystkich czcicieli Żywego Różańca 

10:00_ (BUKOWINKA) +Franciszek Górkowy (od rodziny Karkulowskich i Kubot)

11:30_ z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej z okazji 40 rocznicy ślubu Elżbiety i Leszka

***

Parafia MB Częstochowskiej w Grabownie Wielkim,

10.09.2023r.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA,

 intencje mszalne  

11 września, poniedziałek

17:00_ +Maria Oleszek (od sąsiadów Śmiałek i Pluta)

12 września, wtorek

17:00_ +Marianna Pięta (3 r. śm.) i zmarłych z rodziny Pięta

13 września, środa

17:00_ +Andrzej Małysa (od sąsiadów Karkulowskich, Jędryczko, Pasternak i Szwajda)

14 września, czwartek

17:00_ +Jan Sokołowski (od kuzynki Wandy i kuzyna Henryka z rodzinami)

15 września, piątek

17:00_ +Franciszek Górkowy (od rodziny Ciurko i Tas)

16 września, sobota

15:00_ chrzest – Nikodem

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) w intencji Parafian

17 września, niedziela

8:30_ +Ignacy Gładysz (2 r. śm.)

10:00_ (BUKOWINKA) o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Kacpra z okazji urodzin oraz o wszelkie łaski dla całej rodziny

11:30_ (rezerwacja)

***

Parafia MB Częstochowskiej w Grabownie Wielkim,

3.09.2023r.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA,

 intencje mszalne  

4 września, poniedziałek

10:00_ w intencji grona pedagogicznego i uczniów z okazji rozpoczęcia roku

5 września, wtorek

17:00_ za Parafian

6 wrześ0nia, środa

17:00_ +Franciszek Górkowy (od córki Anieli z mężem)

7 września, czwartek

17:00_ w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci

8 września, piątek

10:00_ w intencji chorych i cierpiących z naszej parafii

18:00_ w intencji całej wspólnoty parafialnej

9 września, sobota

14:00_ ślub – Eryk i Aleksandra

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) mszy świętej nie będzie

10 września, niedziela

8:30_ +Stanisława (13 r. śm.) i Józef Bednarscy

10:00_ (BUKOWINKA) +Józef Lis (od rodziny Śmiałek i Pluta)

11:30_ z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB Częstochowskiej z okazji 25 rocznicy ślubu Gabrieli i Krzysztofa oraz o wszelkie łaski dla całej rodziny 

***

Parafia MB Częstochowskiej w Grabownie Wielkim,

27.08.2023r.

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ,

 intencje mszalne  

28 sierpnia, poniedziałek

19:00_ +Józef Lidkowski (od szwagierek Alfredy i Janiny z rodzinami)

29 sierpnia, wtorek

19:00_ +Anna Łanowa (od rodzin Morawskich i Peszka)

30 sierpnia, środa

19:00_ +Ryszard Lech (od mamy Antoniny, braci Jana i Marka

31sierpnia, czwartek

19:00_ +Marianna Suchoń (od rodziny Sulimka i Dziadkiewicz)

1 września, piątek

17:00_ w intencji powołań do Winnicy Pańskiej z naszej parafii

2 września, sobota

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) za Parafian

3 września, niedziela – Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej

8:30_ w intencji rozpoczynającego się roku szkolnego dla nauczycieli i uczniów o potrzebne łaski od matek z Żywego Różańca

10:00_ (BUKOWINKA) +Aniela, Franciszka, Franciszek, Józef Bacz

11:30_ +Apolonia Dyjak (od sąsiadów)

***

Parafia MB Częstochowskiej w Grabownie Wielkim,

20.08.2023r.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA, intencje mszalne

21 sierpnia, poniedziałek

19:00_ +Zbigniew Sadowski (od chrześniaka Łukasza z rodziną)

22 sierpnia, wtorek

19:00_ +Józef Miśkowski (od rodzin Kasprzyk i Choduń)

23 sierpnia, środa

19:00_ +Alicja Karga (od Haliny Konarzewskiej i Janiny Duda)

24 sierpnia, czwartek

17:00_ w intencji Ks. Proboszcza z okazji imienin (od Rady Parafialnej)

25 sierpnia, piątek

19:00_ +Zofia Zioło (od rodzin Szwajda i Szypa)

26 sierpnia, sobota

16:00_ +Ryszard Wewiór (1 r. śm.) i zm. rodziców z obojgu stron

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) w intencji Jakuba z okazji roczku i o błogosławieństwo dla całej rodziny

27 sierpnia, niedziela – Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej

8:30_ +Jadwiga Czerniejewska (od rodzin Konarzewskich, Szewczyków i Puchałów)

10:00_ (BUKOWINKA) +Adam Czerniawski (od rodzin Ciróg i Barańskich)

12:00_ w intencji Parafian

***

Parafia MB Częstochowskiej w Grabownie Wielkim,

13.08.2023r.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA, intencje mszalne

14 sierpnia, poniedziałek

19:00_ za Parafian

15 sierpnia, wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

8:30_ +rodziców Zofię i Szczepana Lis

10:00_ (BUKOWINKA) +Franciszek Górkowy (od żony Anieli)

11:30_ +Czesław Snopek i zmarłych rodziców (od rodziny Lidkowskich)

16 sierpnia, środa

19:00_ +Ryszard Wewiór (od szkoły podstawowej w Grabownie)

17 sierpnia, czwartek

19:00_ +Ryszard Brzeziński (od rodzin Plizga i Baska)

18 sierpnia, piątek

19:00_ +Leon Konarzewski (od rodziny Rządkowskich i Nowak)

19 sierpnia, sobota

17:00_ (BIAŁE BŁOTO)mszy świętej nie będzie

20 sierpnia, niedziela

8:30_ +Ludwik Jędryczko oraz zmarli z rodzin Jędryczko i Konarzewskich

10:00_ (BUKOWINKA) +Adam Czerniawski (od Wioletty Gniłka z rodziną)

11:30_ +Anna Bartoszek (od rodziny)

***

Parafia MB Częstochowskiej w Grabownie Wielkim,

6.08.2023r.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, intencje mszalne

7 sierpnia, poniedziałek

19:00_ +Zygmunt Nowak (z okazji urodzin) oraz o szczęśliwą operację i opiekę naszej Patronki MB Częstochowskiej

8 sierpnia, wtorek

19:00_ +Maria Oleszek (od siostry Katarzyny i brata Tadeusza z rodzinami)

9 sierpnia, środa

19:00_ +Andrzej Małysa (od Agnieszki i Hieronima oraz Haliny i Jana)

10 sierpnia, czwartek

19:00_ +Jan Sokołowski (od OSP Grabowno Wielkie i Twardogóra)

11 sierpnia, piątek

19:00_ z podziękowaniem Bogu i Matce Bożej za opiekę podczas operacji i jej pomyślny przebieg oraz o wszelkie łaski dla całej rodziny (od Marty)

12 sierpnia, sobota

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) +Andrzej Ławniczak (od teściów i rodziny Karwat)

13 sierpnia, niedziela

8:30_ +Ignacy Gładysz (od szkoły podstawowej w Grabownie Wielkim)

10:00_ (BUKOWINKA) za Parafian, mieszkańców Bukowinki

11:30_ z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz opiekę naszej Patronki MB Częstochowskiej dla Elżbiety, Mikołaja, ich rodziców i całej rodziny 

***

Parafia MB Częstochowskiej w Grabownie Wielkim,

30.07.2023r.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, intencje mszalne

31 lipca, poniedziałek

19:00_ za Parafian

1 sierpnia, wtorek

19:00_ +Alicja Karga (od Dominiki i Dariusza Krawczyk)

2 sierpnia, środa

19:00_ +Franciszek Górkowy (od córki Karoliny i Dawida)

3 sierpnia, czwartek

19:00_ intencja własna

4 sierpnia, piątek

19:00_ intencja powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych

5 sierpnia, sobota

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) +Teresa Kasprzak

6 sierpnia, niedziela

8:30_ w intencji Ks. Proboszcza z okazji sierpniowych imienin

10:00_ (BUKOWINKA) +Józef Lis (1 r. śm.)

11:30_ +Apolonia Dyjak (od mieszkańców Holendrów)

***

Parafia MB Częstochowskiej w Grabownie Wielkim,

23.07.2023r.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, intencje mszalne

24 lipca, poniedziałek

19:00_ o Boże błogosławieństwo i opiekę naszej Patronki Matki Bożej Częstochowskiej dla Rodziców z okazji imienin

25 lipca, wtorek

19:00_ +Józef Miśkowski (od Adeli Surowieckiej i Arka Makowiczuka)

26 lipca, środa

19:00_ o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę naszej Patronki Matki Bożej Częstochowskiej dla pani Hani z okazji imienin

27 lipca, czwartek

19:00_ +Adam Czerniawski (od rodzin Kiebus, Szuba i Furgał)

28 lipca, piątek

19:00_ +Anna Łanowa (od wnuczki Agnieszki i Patrycji z rodzinami)

29 lipca, sobota

16:00_ +Zbigniew Rogowski (1 r. śm.)

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) +Kazimierz Kotala (13 r. śm., od żony i córek z rodzinami)

30 lipca, niedziela

8:30_ +Jan Skoczylas (1 r. śm., od żony) oraz +Maria Sikora

10:00_ (BUKOWINKA) +Henryk, Zofia i Marian Lis

11:30_ +Kazimierz Bednarski (od żony i dzieci)

***

Parafia MB Częstochowskiej w Grabownie Wielkim,

16.07.2023r.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA, intencje mszalne

17 lipca, poniedziałek

19:00_ +Andrzej Małysa (od Elżbiety Masłowskiej)

18 lipca, wtorek

19:00_ +Ryszard Wewiór (od Haliny i Grzegorza Wewiór oraz Doroty Sochackiej)

19 lipca, środa

19:00_ +Leon Konarzewski (od rodziny Dżugaj i Godlejewskich)

20 lipca, czwartek

19:00_ +Zbigniew Sadowski (od rodziny Bednarskich)

21 lipca, piątek

19:00_ +Zofia Zioło (od rodziny Milanowskich, Bedka i Bednarskich)

22 lipca, sobota

16:00_ +Krystyna i Walerian Skafarek (od dzieci)

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) +

23 lipca, niedziela

8:30_ z podziękowaniem za szczęśliwą operację Bogu i Naszej Patronce od Teofili

10:00_ (BUKOWINKA) +Józef Lis (od Anny i Mieczysława Humeniuk)

11:30_ +Andrzej Małysa (1 r. śm., od żony i synów)

***

Parafia MB Częstochowskiej w Grabownie Wielkim,

9.07.2023r.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA, intencje mszalne

10 lipca, poniedziałek

19:00_ +Józef Lidkowski (od sąsiadów z bloku 142/143)

11 lipca, wtorek

19:00_ +Ryszard Lech (od rodziny Rycerz)

12 lipca, środa

19:00_ +Marianna Suchoń (od kuzynów Ryszarda i Romana z rodzinami)

13 lipca, czwartek

19:00_ +Ignacy Gładysz (od sąsiadów Eli, Dominiki i Oliwiera)

14 lipca, piątek

19:00_ +Maria Oleszek (od rodziny Gnap)

15 lipca, sobota

16:00_ +Jan Sokołowski (od siostry i chrześniaka z rodziną)

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) +Szczepan (2 r. śm.) oraz zm. z rodziny Biłas i Ślusarz

16 lipca, niedziela

8:30_ z podziękowaniem Bogu za 50 lat małżeństwa Krystyny i Leona oraz z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej

10:00_ (BUKOWINKA) +Marianna Kanak (od MŻR i Janiny Kanak)

11:30_ z podziękowaniem Bogu za otrzymane łaski oraz z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla Joanny z okazji urodzin (od mamy i rodziny

***

Parafia MB Częstochowskiej w Grabownie Wielkim,

2.07.2023r.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA, intencje mszalne

3 lipca, poniedziałek

19:00_ +Marianna Kanak (od wnuczki Agnieszki i Katarzyny Jachnickiej)

4 lipca, wtorek

19:00_ +Ryszard Brzeziński (od Mirosława Wdowika z rodziną)

5 lipca, środa

19:00_ +Jadwiga Czerniejewska (od Wiesława, Haliny i Zenka z Wrocławia)

6 lipca, czwartek

19:00_ w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci

7 lipca, piątek

19:00_ w intencji powołań kapłańskich z naszej parafii

8 lipca, sobota

15:00_ chrzest – Pola Oszczygieł

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) +Andrzej Ławniczak (od rodziny Kiebus)

9 lipca, niedziela

8:30_ +Kazimiera (14 r. śm.) i Antoni Iwaszko oraz zmarli z rodziny

10:00_ (BUKOWINKA) +Rozalia Górkowy (25 r. śm.)

11:30_ +Adam i Zbigniew Rogowscy (od kuzynki Janki)

***

Parafia MB Częstochowskiej w Grabownie Wielkim,

25.06.2023r.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA, intencje mszalne

26 czerwca, poniedziałek

19:00_ +Józef Miśkowski (od rodziny Miśkowskich i Kozioł)  

27 czerwca, wtorek

19:00_ +Adam Czerniawski (od siostry Anny)

28 czerwca, środa

19:00_ +Anna Łanowa (od chrześniaków Waldemara, Beaty, Oli i Joli z rodzinami)

29 czerwca, Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

19:00_ +Aleksa Buczak (od chrześniaka Marka Lidkowskiego) 

30 czerwca, piątek

19:00_ +Alicja Karga (od koleżanek i kolegów ze szkoły podstawowej w Grabownie)

1 lipca, sobota

16:00_ z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla całej rodziny z okazji 1 rocznicy ślubu Marty i Pawła

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) +Andrzej Ławniczak (od sióstr z Cieszyna)

2 lipca, niedziela

8:30_ w intencji wypoczywających na wakacjach o szczęśliwy czas urlopu

10:00_ (BUKOWINKA) z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej z okazji 65 urodzin

11:30_ +Maria Kanak i zmarłych z rodziny Kanak i Wróblewskich

***

Parafia MB Częstochowskiej w Grabownie Wielkim,

18.06.2023r.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA, intencje mszalne

19 czerwca, poniedziałek

19:00_ +Aleksa Buczak (od pracowników firm Orange, Simeb i Drewsim) 

20 czerwca, wtorek

19:00_ +Marianna Kanak (od rodziny Bętkowskich i Sobczyków)

21 czerwca, środa

19:00_ +Zofia Zioło (od rodziny Świderskich, Krzywańskich i Plutów)

22 czerwca, czwartek

19:00_ w intencji Janiny z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo 

23 czerwca, piątek

10:00_ w intencji grona pedagogicznego oraz dzieci i młodzieży

19:00_ +Janina Schwerlak (2 r. śm.)

24 czerwca, sobota

16:00_ +Władysława, Jan, Ryszard, Tadeusz, Genowefa

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) +Andrzej Ławniczak (od żony i syna)

25 czerwca, niedziela

8:30_ +Kazimierz Kanak (od córki Elżbiety z rodziną)

10:00_ (BUKOWINKA) +Józef Lis (od Stefanii Erhardt i Elżbiety Ryniewicz)

11:30_ +rodziców Ludwikę i Władysława Plizga oraz Genowefę i Piotra Skafarek

***

Parafia MB Częstochowskiej w Grabownie Wielkim,

4.06.2023r.

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

INTENCJE MSZALNE

5 czerwca, poniedziałek

19:00_ +Ryszard Wewiór (od Janiny Czemerys i Tadeusza Mikołajka)

6 czerwca, wtorek

19:00_ +Leon Konarzewski (od rodziny Wewiór i Czemerys)

7 czerwca, środa

19:00_ +Zbigniew Sadowski (od rodziny Bednarskich)

8 czerwca, czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

8:30_ +Franciszek, Maria Hołubko

10:00_ (BUKOWINKA) +Józef Lis (od Jana z Międzyborza)

12:00_ +dh Stanisław Stawski

9 czerwca, piątek

19:00_ w intencji mieszkańców Holendrów

10 czerwca, sobota

14:00_ ślub

17:00_ (BIAŁE BŁOTO)  w intencji mieszkańców Białego Błota

11 czerwca, niedziela

8:30_ +Stanisław Mencfeldowski (od rodziny Wrzesień i Sulimka)

10:00_ (BUKOWINKA)    w intencji mieszkańców Bukowinki

11:30_ +Agata, Adolf Klisowscy (od wnuczek Marty i Ewy)

12 czerwca, poniedziałek

19:00_ w intencji mieszkańców Grabowna – bloki, Grabowno Kolonia

13 czerwca, wtorek

19:00_ w intencji mieszkańców Grabowna – od kościoła do wiaduktu

14 czerwca, środa

19:00_ w intencji mieszkańców Grabowna – od kościoła do stacji kolejowej

15 czerwca, czwartek

19:00_ w intencji mieszkańców Grabowna – za torami

16 czerwca, piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

19:00_ +Wanda, Franciszek Wewiór oraz Henryk, Ryszard, Stefan (od rodziny Wewiór z Oleśnicy) 

17 czerwca, sobota

16:00_ +Zbigniew Sadowski (1 r. śm., od żony i dzieci)

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) w intencji Parafian

18 czerwca, niedziela

8:30_ +Jan, Franciszka Kanak (od wnuczki Elżbiety)

10:00_ (BUKOWINKA) +Józef Lis (od Marianny Lis z dziećmi)     

11:30_ +Adam Rogowski

***

Parafia MB Częstochowskiej w Grabownie Wielkim, 21.05.2023r.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE i ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO   

INTENCJE MSZALNE

22-27 maja – mszy świętych nie będzie

28 maja, niedziela

8:30_ +Stefan (z okazji urodzin, od rodziny)

10:00_ (BUKOWINKA) +Stanisław Wyglądacz (od syna z rodziną)  

12:00_ Msza święta z udzieleniem I Komunii Świętej

15:00_ Msza święta z okazji rocznicy I Komunii Świętej

29 maja, poniedziałek

17:00_ +Konrad (4 r. śm.) i Zbigniew Cieśliczka

30 maja, wtorek

17:00_ +Adam Czerniawski (od Teresy Lis i Ani Gąsior z rodziną)

31 maja, środa

17:00_ +Alicja Karga (od Magdy, Romka, Kacpra, Patryka i Marceliny)

1 czerwca, czwartek

19:00_ msza święta w intencji obrony życia

2 czerwca, piątek

19:00_ msza święta w intencji powołań

3 czerwca, sobota

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) +Bronisława Szczambura (od bratowej Anny)  

4 czerwca, niedziela

8:30_ w intencji młodzieży i dzieci z podziękowaniem za kończący się rok nauki (od matek z Żywego Różańca)

10:00_ (BUKOWINKA) +Józef Lis (od rodziny Czerniawskich i Karkulowskich)    

11:30_ +Józef Miśkowski (1 r.śm., od córek z rodzinami)

***

Parafia MB Częstochowskiej w Grabownie Wielkim, 14.05.2023r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

INTENCJE MSZALNE

15 maja, poniedziałek

17:00_ +Ryszard Lech (od OSP z Grabowno Wielkiego, Twardogóry i Domasłowic)

16 maja, wtorek

17:00_ +Marianna Suchoń (od rodziny Wrzesień i Rogowskich)

17 maja, środa

17:00_ +Ryszard Brzeziński (od rodziny Lewoniuk i Szczepaniak oraz firmy Lewoniuk)

18 maja, czwartek

17:00_ +Ryszard Wewiór (od wnuka Michała z Olą)

19 maja, piątek

17:00_ +Zofia Zioło (od Iwony i Bogdana Szewczyk oraz pracowników firmy Bodzio)

20 maja, sobota

15:30_ spowiedź święta dla dzieci – pierwsza rocznica Komunii Św.

16:00_ spowiedź święta dla dzieci – I Komunia Św. i ich rodziców

17:00_ +Stanisław Miśkiewicz (od rady parafialnej)

21 maja, niedziela

8:30_ +Stanisław Mencfeldowski (od Eli i Asi)

10:00_ (BUKOWINKA) +Helena, Józef Moczulscy, bratowa Bronisława 

***

Parafia Grabowno Wielkie, 7.05.2023r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

INTENCJE MSZALNE

8 maja, poniedziałek

17:00_ +Ignacy Gładysz (od rodziny Kubec i Miśkowskich) 

9 maja, wtorek

17:00_ +Maria Oleszek (od od rodzin Iwaszko, Żylak i Sobczuk)

10 maja, środa

17:00_ +Andrzej Małysa (od rodziny Gnap i Dziadkiewicz)

11 maja, czwartek

17:00_ +Marianna Kanak (od syna Marka i córek Krystyny oraz Elżbiety z rodzinami)

12 maja, piątek

17:00_ +Aleksa Buczak (od swatowej Krystyny i zięcia Tadeusza z rodzinami)

13 maja, sobota

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) +Edward Struś (od dzieci)

18:00_ z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla Bartosza z okazji 18 urodzin

14 maja, niedziela

8:30_ +Katarzyna Mirota (20 r. śm.) i zmarli z rodziny Stawiarskich

10:00_ (BUKOWINKA) +Józef Lis (od matek z Żywego Różańca)

11:30_ +Jerzy Furmaniak (1 r. śm.)

***

Parafia Grabowno Wielkie, 30.04.2023r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

INTENCJE MSZALNE

1 maja, poniedziałek

17:00_ w intencji Bogu wiadomej

2 maja, wtorek

17:00_ +Aleksa Buczak (od rodzin Iwaszko, Struś i Szulc)

3 maja, środa – NMP Królowej Polski

8:30_ +Eugeniusz Hołubko (od rodziny)

10:00_ (BUKOWINKA) +Józef Lis (od rodziny Gąsior)

11:30_ +Władysław i Janina Chruściel

4 maja, czwartek

17:00_ w intencji obrony życia od naturalnego poczęcia do śmierci

5 maja, piątek

17:00_ w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych

6 maja, sobota

15:00_ chrzest Marcel Matuszak

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) za Parafian

7 maja, niedziela

8:30_ o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla matek z Żywego Różańca oraz wszystkich matek w parafii 

10:00_ (BUKOWINKA) +Ryszard Brzeziński (od współpracowników sekcji eksploatacji Jarocin i Ostrów Wlkp.)

11:30_ +Stanisław Kanak (od żony z rodziną)

***

Parafia Grabowno Wielkie, 23.04.2023r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

INTENCJE MSZALNE

24 kwietnia, poniedziałek

17:00_ +Emilia Hołubko (6 r.śm., od męża)   

25 kwietnia, wtorek

17:00_ +Zbigniew Sadowski (od rodzin Defratyka i Konarzewskich)

26 kwietnia, środa

17:00_ +Józef Miśkowski (od rodzin Dragan i Trenkiel)

27 kwietnia, czwartek

17:00_ +Jadwiga Czerniejewska (od rodziny z Zakopanego i Poronina)

28 kwietnia, piątek

17:00_ +Józef Lidkowski (od wnuków Marcina, Sebastiana, Macieja, Moniki, Sandry i Magdaleny) 

29 kwietnia, sobota

16:00_ +Edward (2 r. śm.) i Krystyna Wdowscy (od córek Renaty, Marioli i syna Krzysztofa)

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) za Parafian

30 kwietnia, niedziela

8:30_ +Mieczysław Weszka (4 r. śm., od żony i dzieci z rodzinami)

10:00_ (BUKOWINKA) +Józef Lis (od sołtysa Bukowinki z rodziną)

11:30_ +Mieczysław Domański i zm. z rodzin Cisoków, Klusków i Domańskich

***

Parafia Grabowno Wielkie, 9-16.04.2023r.

OKTAWA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

INTENCJE MSZALNE

11 kwietnia, wtorek

17:00_ +Ryszard Brzeziński (od rodzin Bogusławskich, Cieśliczka i Sujeckich)

12 kwietnia, środa

17:00_ w intencji Marii i Krzysztofa z okazji 43 rocznicy ślubu oraz o błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla rodziny

13 kwietnia, czwartek

17:00_ +Ryszard Wewiór (od rodziny Obiegło i Dżugaj)

14 kwietnia, piątek

17:00_ +Zofia Zioło (od rodziny Bogusławskich)

15 kwietnia, sobota

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) +Edward Wdowski (od sołtysów i wnuczki Marty)

16 kwietnia, Niedziela Miłosierdzia Bożego  

8:30_ +Maria i Władysław Zimniak

10:00_ (BUKOWINKA) z okazji 50 urodzin Elżbiety o wszelkie potrzebne łaski

12:00_ +Adam Rogowski i Jan Wrzesień oraz zmarłych z rodziny Wrzesień, Rogowskich i Wójtowicz

17 kwietnia, poniedziałek

17:00_ +Adam Czerniawski (od rodzin Bieńko i Sobieraj)   

18 kwietnia, wtorek

17:00_ +Alicja Karga (od zakładu Lewoniuk i klubu sportowego Polonia Grabowno)

19 kwietnia, środa

17:00_ +Anna Łanowa (od sióstr Zosi, Genowefy i Marysi z rodzinami)

20 kwietnia, czwartek

17:00_ +Leon Konarzewski (od rodziny Zieleńskich i Chromińskich)

21 kwietnia, piątek

17:00_ +Józef Zielonka (od siostry i rodziny Lidkowskich)

22 kwietnia, sobota

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) +Edward Wdowski (od rodziny Masztalerz, Bednarskich, Sobko i Ogrodnik)

23 kwietnia, niedziela

8:30_ +Stanisław Miśkiewicz (od mieszkańców Grabowna Wielkiego)

10:00_ (BUKOWINKA) +Jolanta Tomczuk (od firmy Kasztelan oraz rodziny Tomczuk i Łasowscy)

11:30_ +Krystyna Mikołajek (od męża z dziećmi)

***

INTENCJE MSZALNE

3 kwietnia, Wielki Poniedziałek

17:00_ +Józef Zielonka (od córek Iwony i Wioletty z rodzinami)

4 kwietnia, Wielki Wtorek

17:00_ +Maria Oleszek (od wnucząt Małgorzaty, Renaty i Adama) 

5 kwietnia, Wielka Środa

17:00_ +Andrzej Małysa (od pracowników i rady rodziców szkoły podstawowej)

6 kwietnia, Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej  

17:00_ w intencji Ks. Proboszcza z okazji dnia kapłaństwa (od rady parafialnej)

7 kwietnia, Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej   

17:00_ LITURGIA MĘSKI PAŃSKIEJ

19:00_ nabożeństwo drogi krzyżowej po Grabownie Wielkim

8 kwietnia, Wielka Sobota – Wigilia Paschalna  

20:00_ +Stanisław Miśkiewicz (od mieszkańców Holendrów)  

9 kwietnia, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

6:00_ +Marianna (1 r. śm.) i Tadeusz (17 r. śm.) (od dzieci)

10:00_ (BUKOWINKA) +Jolanta Tomczuk (od siostry Agnieszki i cioci Marysi)

11:30_ +Jerzy, Weronika i Jan Miśkowscy

10 kwietnia, II Dzień Swiąt 

8:30_ +Wojciech Nowak (1 r. śm., od żony Doroty i córki Joli)

10:00_ (BUKOWINKA) +Iwona, Zofia, Eugeniusz Denys

11:30_ w intencji p. Ireny z okazji 60 urodzin o Boże błogosławieństwo i o opiekę MB Częstochowskiej

15:00_ (BIAŁE BŁOTO) +Edward Wdowski (od mieszkańców Holendrów)

***

Parafia Grabowno Wielkie, 26.03.2023r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

INTENCJE MSZALNE

27 marca, poniedziałek

17:00_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

28 marca, wtorek

17:00_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

29 marca, środa

17:00_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

30 marca, czwartek

17:00_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

31 marca, piątek 

17:00_ nabożeństwo drogi krzyżowej

17:30_ +Ignacy Gładysz (od rodzin Szwajda, Wewiór i Kwaśniewskich)

1 kwietnia, sobota

16:00_ +Izabela Kubec (4 r. śm., od córki Małgorzaty i syna Marcina)

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) +Edward Wdowski (od rodzin Wasickich i Bilskich)

2 kwietnia, Niedziela Męki Pańskiej

8:30_ +Stanisław Miśkiewicz (od matek z Żywego Różańca)

10:00_ (BUKOWINKA) +Ryszard Brzeziński (od rodzin Walaszczyk, Iwaszko i Chronchol)

11:30_ +Kazimierz Drazny

***

Parafia Grabowno Wielkie, 19.03.2023r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

INTENCJE MSZALNE

20 marca, poniedziałek – Uroczystość św. Józefa

17:00_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

21 marca, wtorek

17:00_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

22 marca, środa

17:00_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

23 marca, czwartek

17:00_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

24 marca, piątek 

17:00_ nabożeństwo drogi krzyżowej

17:30_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

25 marca, sobota – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 

17:00_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

26 marca, niedziela

8:30_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

10:00_ (BUKOWINKA) +Józef Lis (od żony i dzieci z okazji imienin)

11:30_ +Idzi Godlejewski (3 r. śm., od żony Grażyny i córek z rodzinami

***

Parafia Grabowno Wielkie, 12.03.2023r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

INTENCJE MSZALNE

13 marca, poniedziałek

17:00_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

17:00_ +Ryszard Lech (od synów Krzysztofa i Jacka z rodzinami)

14 marca, wtorek

17:00_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

17:00_ +Marianna Suchoń (od kuzynów Ryszarda i Romana z rodzinami)

15 marca, środa

17:00_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

16 marca, czwartek

17:00_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

17 marca, piątek 

17:00_ nabożeństwo drogi krzyżowej

17:30_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

18 marca, sobota 

16:00_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) +Edward Struś (z racji imienin od dzieci)

19 marca, niedziela

8:30_ +Zofia i Józef Izydorczyk

10:00_ (BUKOWINKA) +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

11:30_ +Józef Lidkowski (od żony, córek i synów z rodzinami)

***

Parafia Grabowno Wielkie, 5.03.2023r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

INTENCJE MSZALNE

6 marca, poniedziałek

17:00_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

 7 marca, wtorek

17:00_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

8 marca, środa

17:00_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

9 marca, czwartek

17:00_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

10 marca, piątek 

17:00_ nabożeństwo drogi krzyżowej

17:30_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

11 marca, sobota 

16:00_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo oraz opiekę MB Częstochowskiej z okazji 90 urodzin Anny 

18:00_ z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo oraz opiekę MB Częstochowskiej z okazji 40 urodzin Ewy i 18 urodzin Piotrka

12 marca, niedziela

8:30_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

10:00_ (BUKOWINKA) +Józef Lis (od rodziny Kędziora i Pokrywka)

17:00_ +Jadwiga Czerniejewska (1 r. śm., od rodziny)

***

Parafia Grabowno Wielkie, 26.02.2023r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

INTENCJE MSZALNE

27 luty, poniedziałek

17:00_ +Ryszard Lech (od żony Gieni)

28 luty, wtorek

17:00_ +Józef Lidkowski (od wnuczek Emilii, Marty i Joanny z rodzinami)

1 marca, środa

17:00_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

2 marca, czwartek

+Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska), odprawiana w Kaliszu

3 marca, piątek 

17:00_ nabożeństwo drogi krzyżowej

17:30_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

4 marca, sobota 

14:00_ chrzest święty

16:00_ +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) +Edward Wdowski (od rodziny Okrasa, Jóźwika i Komorowskich)

5 marca, niedziela

8:30_ o owocny czas Wielkiego Postu i o dobre przygotowanie do przeżywania świąt Wielkanocnych dla wszystkich parafian

10:00_ (BUKOWINKA) +Ryszard Brzeziński (intencja gregoriańska)

11:30_ +Krystyna Miśkowska (4 r. śm., od córek z rodzinami)

***

Parafia Grabowno Wielkie, 19.02.2023r.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

INTENCJE MSZALNE

20 luty, poniedziałek

17:00_ +Józef Miśkowski (od rodziny Krzywańskich i Chrabańskich)

21 luty, wtorek

17:00_ +Ryszard Brzeziński (od pracowników biura rachunkowego w Dobroszycach, banku spółdzielczego w Twardogórze oraz sklepu Bednarscy) 

22 luty, środa popielcowa  

15:30_ +Aniela Bacz (1 r. śm.)

17:00_ o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla Małgorzaty z okazji imienin i urodzin 

18:30_ za Parafian

23 luty, czwartek

17:00_ +Jadwiga Czerniejewska (od rodziny Godlejewskich i Czerniejewskich)

24 luty, piątek 

17:00_ +Józef Lis (od rodziny Ferenc i Wychowaniec)

25 luty, sobota 

16:00_ o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej oraz zdrowie i potrzebne łaski dla rodziny

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) +Stanisław Miśkiewicz (od mieszkańców Białego Błota)

26 luty, niedziela

8:30_ +Ludwika Gajda oraz zm. z rodziny Gajda i Kubiak

10:00_ (BUKOWINKA) o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla Dominika z okazji 18 urodzin 

11:30_ +zm. rodziców Juliana i Mariannę Pięta oraz Alojzego i Stanisławę Walaszczyk

***

Parafia Grabowno Wielkie, 12.02.2023r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

INTENCJE MSZALNE

13 luty, poniedziałek

17:00_ +Alicja Karga (od Kingi Rybczyńskiej i Heleny Weszki)

14 luty, wtorek

17:00_ +Anna Łanowa (od wnuków Krzysztofa, Marcina i Daniela)

15 luty, środa

17:00_ +Leon Konarzewski (od rodziny Babij i Sadowskich)

16 luty, czwartek

17:00_ +Zbigniew Sadowski (od rodziny Lewoniuk i Górowskich)

17 luty, piątek 

17:00_ +Ryszard Brzeziński (od rodziny Burdek i sąsiadów z bloku 142/143)

18 luty, sobota 

14:00_ ślub Piotra i Julity

19 luty, niedziela

8:30_ +Romuald Burdek (30 r. śm.)

10:00_ (BUKOWINKA) +Stanisław Miśkiewicz (od mieszkańców Bukowinki)

11:30_ za Parafian

***

Parafia Grabowno Wielkie, 5.02.2023r.

V NIEDZIELA ZWYKŁA

INTENCJE MSZALNE

6 luty, poniedziałek

17:00_ za Parafian

7 luty, wtorek

17:00_ +Ryszard Wewiór (od rodziny Kwaśniewskich)

8 luty, środa

17:00_ +Ryszard Brzeziński (od córek Anety, Edyty i Kariny z rodzinami)

9 luty, czwartek

17:00_ +Zofia Zioło (od córki Joanny i syna Zbigniewa z rodziną)

10 luty, piątek 

17:00_ +Adam Czerniawski (od żony oraz syna i córki z rodzinami)

11 luty, sobota 

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) +Szczepan, Edward i s. Leokadia

12 luty, niedziela

8:30_ +Stanisława (20 r. śm.) i Stanisław (58 r. śm.) i zm. z rodziny Zataj

10:00_ (BUKOWINKA) w intencji Katarzyny o błogosławieństwo Boże, zdrowie i dary Ducha Św. z okazji 18 urodzin

11:30_ +Regina i Zdzisław oraz dusze w czyśćcu cierpiące

***

Parafia Grabowno Wielkie, 29.01.2023r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA,

INTENCJE MSZALNE

30 stycznia, poniedziałek

17:00_ +Józef Lis (od rodziny Szulc i Grabowskich)

31 stycznia, wtorek

17:00_ +Alicja Karga (od rodziny Białków i Kozłów)

1 luty, środa

17:00_ +Józef Miśkowski (od rodziny Kanak i Musiałowskich)

2 luty, czwartek

17:00_ w intencji obrony życia i grupy adopcji duchowej

3 luty, piątek 

17:00_ w intencji powołań z naszej parafii, szczególnie do życia konsekrowanego

4 luty, sobota 

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) +Edward Wdowski (od rodziny Okrasa i Osada)

5 luty, niedziela

8:30_ w intencji chorych z naszej parafii o łaskę zdrowia i opiekę MB Częstochowskiej

10:00_ (BUKOWINKA) w intencji pomyślnego przebiegu operacji i o zdrowie dla Piotra

11:30_ za Parafian

***

Parafia Grabowno Wielkie, 15.01.2023r.

II i III NIEDZIELA ZWYKŁA,

INTENCJE MSZALNE

16 stycznia, poniedziałek

15:00_ +Ryszard Brzeziński (od żony)

17 stycznia, wtorek

15:00_ +Ryszard Wewiór (od rodziny Bednarskich, Chodysz i Iszczek)

18 stycznia, środa

15:00_ +Anna Łanowa (od męża oraz synów Tadeusza i Zbigniewa)

19 stycznia, czwartek

15:00_ +Leon Konarzewski (od rodziny Obiegło)

20 stycznia, piątek 

15:00_ za Parafian

21 stycznia, sobota 

17:00_ z okazji 60 rocznicy urodzin i 40-lecia pracy zawodowej w szpitalu

22 stycznia, niedziela

8:30_ +Czesław Krzywański (2 r. śm., od żony z dziećmi)

10:00_ (BUKOWINKA) +Jolanta Tomczuk (1 r. śm.)

11:30_ +zm. z rodziny Stawiarskich, Mirotów i Orłowskich

23 -27 stycznia – mszy świętej nie będzie

28 stycznia, sobota 

17:00_ (BIALE BŁOTO) +Edward Wdowski (od rodziny Basków)

29 stycznia, niedziela 

8:30_ +Edward Malawski (od żony, dzieci, wnucząt, siostry i chrześnic)

10:00_ (BUKOWINKA) +Aniela Bacz (od Eugeni Sekuła i rodziny Karkulowskich)

11:30_ +Genowefa i Tadeusz Wesołowscy (od córek Marioli, Iwony i Elwiry)  

***

Parafia Grabowno Wielkie, 1.01.2023r.

INTENCJE MSZALNE

2 stycznia, poniedziałek

15:00_ +Jolanta Tomczuk (od Eli i Dominiki Kozioł)

3 stycznia, wtorek

15:00_ +Józef Zielonka (od rodziny Kosackich, Skafarek i Grabców)

4 stycznia, środa

15:00_ +Edward Malawski (od rodziny Kral i Lubarskich)

5 stycznia, czwartek

15:00_ w intencji obrony życia i grupy adopcji duchowej

6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego

8:30_ +Helena Miśkowska (4 r. śm., od rodziny)

10:00_ (BUKOWINKA) +Aniela Bacz (od rodziny Sobieraj i Moczulskich)

11:30_ +Konrad i Zbigniew Cieśliczka oraz zm. z rodziny Wesołowskich

8 stycznia, Niedziela Chrztu Pańskiego

8:30_ o zdrowie i Boże błogosławieństwo w nowym roku (od matek Żywego Różańca)

10:00_ (BUKOWINKA) +Tadeusz Karkulowski (od żony z rodziną)

11:30_ +Józef Zielonka (1 r. śm., od żony, dzieci i wnucząt)

9 stycznia, poniedziałek

15:00_ +Marianna Kanak (od rodziny Sztukowskich i Niechajewicz)

10 stycznia, wtorek

15:00_ +Aleksa Buczak (od rodziny Sulimka, Iszczek i Skałbińskich)

11 stycznia, środa

15:00_ +Maria Oleszek (od rodziny Bednarskich i Kolany)

12 stycznia, czwartek

15:00_ +Andrzej Małysa (od rodziny Krakowiak)

13 stycznia, piątek 

15:00_ +Ignacy Gładysz (od rodziny Kasperskich i Lesiewicz)

15 stycznia, niedziela 

8:30_ +Jan Skoczylas (od prawnuków Jana i Antoniego)

10:00_ (BUKOWINKA) +Anna, Andrzej, Łukasz (w rocznicę śmierci)

11:30_ za Parafian

***

Parafia Grabowno Wielkie, 25.12.2022r.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA,

 INTENCJE MSZALNE

27 grudnia, wtorek

9:00_ +Kazimierz Bednarski (od Lili i wnuczka Bartosza oraz Bożeny i Wiesława)

28 grudnia, środa

9:00_ +Józef Zielonka (od rodziny Lech)

29 grudnia, czwartek

15:00_ +Marianna Kanak (od rodzin Górowskich, Sadowskich, Gnap i Dziatkiewicz)

30 grudnia, piątek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY

15:00_ +Aleksa Buczak (od rodziny Oszczygieł i sąsiadów z bloku 144/145)

31 grudnia, sobota

17:00_ msza święta dziękczynna na zakończenie roku kalendarzowego

1 stycznia, Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi

10:00_ (BUKOWINKA) +Franciszek, Maria, Jan Ferenc

11:30_ +Stanisław Kubec i zm. rodziców 

17:00_ +Marianna i Edward Wesołowscy

***

Parafia Grabowno Wielkie, 18.12.2022r.

IV NIEDZIELA ADWENTU, INTENCJE MSZALNE

19 grudnia, poniedziałek 

17:00_ +Janina Schwerlak (od wnuczki Asi i rodziny Premka)

20 grudnia, wtorek

17:00_ +Zofia Piątek (od Anety z rodziną i rodzin Walaszczyk i Król)

21 grudnia, środa

17:00_ +Kazimierz Bednarski (od sąsiadów z bloku 142/143 i Samopomocy Chłopskiej)

22 grudnia, czwartek

17:00_ +Ignacy Gładysz (od rodzin Iwaszko, Marzec i Kozioł)

23 grudnia, piątek

17:00_ za Parafian

24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia 

24:00_ +Marianna Kanak (od córki Elżbiety i wnuczki Pauliny z rodziną)

25 grudnia, Boże Narodzenie

11:30_ +Adam Rogowski i zmarli z rodzin Wrzesień i Rogowskich

10:00_ (BUKOWINKA)+Helena i Józef Moczulscy oraz Maria i Michał Górkowy 

17:00_ +Marta i Władysław Zglińscy

26 grudnia, II dzień świąt

8:30_ +Szczepan i Zofia Lis (od syna Leszka)

10:00_ (BUKOWINKA) +Jolanta Tomczuk (od kuzynek i kuzynów)     

11:30_ +Adam Marzec oraz Genowefa, Feliks i zmarli z rodziny

17:00_ (BIAŁE BŁOTO) +Edward Wdowski (od rodzin Skrzypczak, Peszka i Poszwa)   

***

Parafia Grabowno Wielkie, 11.12.2022r.

III NIEDZIELA ADWENTU, INTENCJE MSZALNE

12 grudnia, poniedziałek 

17:00_ +Janina Schwerlak (od Tadeusza Kurasia i Grażyny Cieśliczki)

13 grudnia, wtorek

17:00_ +Zofia Piątek (od siostry Marianny i brata Wiesława)

14 grudnia, środa

17:00_ +Kazimierz Bednarski (od Bronisławy i Waldemara Pop)

15 grudnia, czwartek

17:00_ +Aniela Bacz (od pracowników firmy ILPEA i zakładu pogrzebowego)

16 grudnia, piątek

17:00_ +Edward Malawski (od rodziny Niedzielskich, Ziętek i Zarzydzkich)

18 grudnia, niedziela (GRABOWNO WIELKIE

8:30_ o wypełnienie woli Bożej dla nas i całego świata

11:30_ +Wiktoria, Anna, Władysław i zmarli z rodziny Bajorskich

17 grudnia, sobota (BIAŁE BŁOTO)

17:00_ +Jan, Rozalia, Michał, Maria

18 grudnia, niedziela (BUKOWINKA)  

10:00_ +Natalia Erhardt

***

Parafia Grabowno Wielkie, 4.12.2022r.

II NIEDZIELA ADWENTU, INTENCJE MSZALNE

3 grudnia, sobota (BIAŁE BŁOTO)

17:00_ za Parafian – mieszkańców Białego Błota

4 grudnia, niedziela (GRABOWNO WIELKIE)  

8:30_ +Marianna Kanak (od matek Żywego Różańca)

11:30_ +Stefania i Stanisław Karkulowscy 

4 grudnia, niedziela (BUKOWINKA)  

10:00_ +Antoni Górkowy (50 r. śm.)

5 grudnia, poniedziałek 

17:00_ +Ryszard Wewiór (od Andrzeja i Tomasza Konarzewskich z rodzinami)

6 grudnia, wtorek

17:00_ +Józef Lis (od rodziny Maćkowiak i Moczulskich)

7 grudnia, środa

17:00_ +Anna Łanowa (od rodziny Cieśliczka)

8 grudnia, czwartek

17:00_ +Zbigniew Sadowski (od rodziny Szczepaniak i Chilarskich z dziećmi)

9 grudnia, piątek

17:00_ z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla Anny z okazji 85 rocznicy urodzin     

10 grudnia, sobota (BIAŁE BŁOTO)

17:00_ według intencji

11 grudnia, niedziela (GRABOWNO WIELKIE

8:30_ +ks. Rafała Kowalczyka (od Grzegorza Fabrowskiego z rodziną)

11:30_ +Czesława i Jan Furmanek (od rodziny Sztukowskich)  

11 grudnia, niedziela (BUKOWINKA)  

10:00_ +Marianna Kanak (od Janiny Kanak z rodziną)

***

Parafia Grabowno Wielkie, 27.11.2022r.

I NIEDZIELA ADWENTU, INTENCJE MSZALNE

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY w Grabownie Wielkim

28 listopada, poniedziałek 

17:00_ w intencji nowo powołanej Rady Duszpasterskiej o opiekę naszej patronki MB Częstochowskiej

29 listopada, wtorek

17:00_+Anna Łanowa (od Anny Kubec z rodziną)

30 listopada, środa

17:00_ +Wiesław Czemerys (od żony i córek z rodzinami)

1 grudnia, czwartek

17:00_ w intencji obrony życia oraz grupy adopcji duchowej (modlitwa: +Izabela Pawlak) 

2 grudnia, piątek

17:00_ w intencji powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych    

4 grudnia, niedziela 

8:30_ +Marianna Kanak (od matek z Żywego Różańca)

11:30_ +Stefania i Stanisław Karkulowscy

FILIE PARAFII

3 grudnia, sobota (BIAŁE BŁOTO)

17:00_ +za Parafian – w intencji mieszkańców Białego Błota

4 grudnia, niedziela (BUKOWINKA)   

10:00_+Antoni Górkowy (50 r. śm.)

***

Parafia Grabowno Wielkie, 20.11.2022r.

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA, INTENCJE MSZALNE

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

21 listopada, poniedziałek 

17:00_ za Parafian

22 listopada, wtorek

17:00_+Jan Mroczkowski i zm. Teresa, Józefa, Michał

23 listopada, środa

17:00_ +Zofia Sulimka (od rodziny Wrzesień i Rogowskich)

24 listopada, czwartek

17:00_ +Łukasz Krawczyk (od rodziny Rumińskich)

25 listopada, piątek

17:00_ +Magdalena Barczak (od Haliny z rodziną)    

27 listopada, niedziela 

8:30_ za dusze czyśćcowe   

11:30_ +zm. z rodziny Rogowskich, Hanickich i Bernackich

FILIE PARAFII

26 listopada, sobota (BIAŁE BŁOTO)

17:00_ +Irena, Aleksander, Zosia, Agnieszka Skowrońscy

27 listopada, niedziela (BUKOWINKA)   

10:00_+ks. Franciszek Szaniawski (od Róży różańcowej)

***

Parafia Grabowno Wielkie, 13.11.2022r.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

13 listopada, niedziela 

8:30_ +Jan Skoczylas (od żony)

10:00_+Maria, Zygmunt Kaliciak

11:30_ +Franciszek Karkulowski i zmarli z rodziny

14 listopada, poniedziałek 

17:00_ +Anna Łanowa (od rodziny Basków – Łukasza i Marty, Leszka i Ireny)    

15 listopada, wtorek

17:00_+Ryszard Wewiór (od rodzin Dudów, Solarz, Michałowskich i Jędryczko)

16 listopada – 18 listopada, mszy świętej nie będzie

19 listopada, sobota

17:00_ +Józef Lis (od kuzynów Tadeusza i Czesława z rodzinami)  

20 listopada, niedziela 

8:30_ +za zmarłych rodziców – Rozalia i Franciszek, Kazimierz   

10:00_ +matki z Żywego Różańca (od Róży z Bukowinki)  

11:30_ +Anna Łanowa (od rodzin Smorawskich, Rumińskich i Krawczyków)

***

Parafia Grabowno Wielkie, 6.11.2022r.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

6 listopada, niedziela 

8:30_ +zmarłe matki z Żywego Różańca

10:00_+Franciszka Margoła (12 r. śm., od córki Wiolety z rodziną)

11:30_ +zmarłych z rodzin Wrzesień, Suchoń, Wójtowicz i Wojciechowskich

7 listopada, poniedziałek 

17:00_ +Ryszard Wewiór (od wnuczki Uli)   

8 listopada, wtorek

17:00_+Józef Lis (od szwagierki Elżbiety Kotarz z rodziną)

9 listopada, środa

17:00_ +Zbigniew Sadowski (od syna Tomasza z rodziną)

10 listopada, czwartek

17:00_ +Józef Miśkowski (od szkoły podstawowej w Grabownie)

11 listopada, piątek

9:00_ w intencji Ojczyzny (od sołtysa i rady sołeckiej)     

11:00_ o Boże błogosławieństwo, opiekę MB Częstochowskiej i dary Ducha Św. z okazji 18 r. urodzin dla Marty  

12 listopada, sobota

13:00_ chrzest

17:00_ +Tadeusz, Elżbieta, Robert, Anna Sztukowscy i zmarli z rodziny

13 listopada, niedziela 

8:30_ +Jan Skoczylas (od żony)

10:00_+Maria, Zygmunt Kaliciak

11:30_ +Franciszek Karkulowski i zmarli z rodziny

***

Parafia Grabowno Wielkie, 30.10.2022r.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

30 października, niedziela 

8:30_ +Antoni (35 r. śm.) i Kazimiera Iwaszko oraz zmarli z rodziny

10:00_+Katarzyna, Roman, Józef Erhardt

11:30_ z okazji 20-lecia firmy LORD i o Bożą opiekę dla całej rodziny

15:00_ +Wiktor (1 r. śm.)

31 października, poniedziałek 

17:00_ +Józefa Rektor (od Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Twardogórze)  

1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych 

8:30_ +Ks. Proboszcz Franciszek Szaniawski

10:00_+Aniela Bacz (od róży Żywego Różańca)

12:00_ msza święta za zmarłych spoczywających na cmentarzu w Grabownie Wielkim

2 listopada, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych   

17:00_ msza święta zbiorowa za zmarłych w minionym roku –

+Józef Zielonka (od sąsiadów z bloku 142/143)  

+Zofia Zioło (od siostry Barbary)

+Jolanta Tomczuk (od Darii z rodziną)

+Aniela Bacz (od Krzysztofa z rodziną)

+Jadwiga Czerniejewska (od córki Magdy)

+Józef Lidkowski (od wnuczka Kacpra)

+Marianna Suchoń (od wnuka Maćka)

+Józef Miśkowski (od wnuków z rodzinami)

+Zbigniew Sadowski (od żony Agnieszki)

+Leon Konarzewski (od synowej Iwony)

+Kazimierz Bednarski (od rodziny Sobczak i Chrąchoł)  

+Andrzej Małysa (od Mariusza Krakowiaka)

+Jan Skoczylas

+Józef Lis (od szwagra Stefana z żoną)

+Ryszard Wewiór (od żony)

+Edward Malawski (od Konrada z rodziną)

+Ryszard Kliszcz (od Andrzeja i Pawła Lewoniuk z rodzinami)  

3 listopada, czwartek

17:00_ w intencji obrony życia i za członków wspólnoty adopcji duchowej

4 listopada, piątek

17:00_ w intencji powołań z naszej parafii

5 listopada, sobota

17:00_ +Stanisław Kanak (5 r. śm., od żony)

6 listopada, niedziela 

8:30_ +zmarłe matki z Żywego Różańca

10:00_+Franciszka Margoła (12 r. śm., od córki Wiolety z rodziną)

11:30_ +zmarłych z rodzin Wrzesień, Suchoń, Wójtowicz i Wojciechowskich

***

Parafia Grabowno Wielkie, 23.10.2022r.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

23 października, niedziela 

8:30_ +Elżbieta Fabrowska (11 r. śm., od córki Hani i syna Grzegorza z rodzinami)

10:00_+Jan Skoczylas (od zięcia Juliana z rodziną)

11:30_ +Krystyna (3 r. śm.) i Edward Wdowscy (od córek Renaty i Moniki oraz syna Krzysztofa)

24 października, poniedziałek 

17:00_ +Janina Schwerlak (od prawnuków Roberta, Michała, Marcina i Adriana)

25 października, wtorek

17:00_ +Kazimierz Bednarski (od żony Ireny, syna Piotra i córki Renaty z rodziną)

26 października, środa

17:00_ +Zofia Sulimka (od rodziny Sztukowskich)

27 października, czwartek

17:00_ +Ryszard Kliszcz (od rodziny Chilarskich i Szczepaniak)

28 października, piątek

17:00_ +Józefa Rektor (od rodzin Jakubec i Macoń oraz mieszkańców bloku 150-151)

29 października, sobota

15:00_ msza święta chrzcielna Szymona

30 października, niedziela 

8:30_ +Antoni (35 r. śm.) i Kazimiera Iwaszko oraz zmarli z rodziny

10:00_+Katarzyna, Roman, Józef Erhardt

11:30_ z okazji 20-lecia firmy LORD i o Bożą opiekę dla całej rodziny

15:00_ +Wiktor (1 r. śm.)

***

Parafia Grabowno Wielkie, 16.10.2022r.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

16 października, niedziela 

8:30_ +Emilia, Jadwiga, Jan, Jan, Józef i zmarli z rodziny Zamolskich 

10:00_+Maria, Franciszka, Jan Ferenc

11:30_ +Marcin Mencweld (od kuzyna Radosława z rodziną)

15:00_ +Henryk Niedzielski (8 r. śm., od syna z rodziną)

17 października, poniedziałek 

17:00_ +Krzysztof i Krystyna Miklus (od córki Karoliny z rodziną)

18 października, wtorek

17:00_ +Bogdan Kliński (od rodziny Słowińskich)  

19 października, środa

17:00_ +Lucjan Starek (od rodziny Skorupa)

20 października, czwartek

17:00_ +Jan Skoczylas (od wnuka Szymona z rodziną)

21 października, piątek

17:00_ +Ryszard Kliszcz (od rodziny Sadowskich i Górowskich)

22 października, sobota

12:00_ CZĘSTOCHOWA – W INTENCJI PARAFII O OPIEKĘ MB CZĘSTOCHOWSKIEJ

23 października, niedziela 

8:30_ +Elżbieta Fabrowska (11 r. śm., od córki Hani i syna Grzegorza z rodzinami)

10:00_+Jan Skoczylas (od zięcia Juliana z rodziną)

11:30_ +Krystyna (3 r. śm.) i Edward Wdowscy (od córek Renaty i Moniki oraz syna Krzysztofa)

***

Parafia Grabowno Wielkie, 9.10.2022r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

9 października, niedziela 

8:30_ +Andrzej Małysa (od żony Beaty i synów Miłosza i Szymona z rodzinami)

10:00_+Jolanta Tomczuk (od Marka Kanaka i Anety Gojny z rodzinami)

11:30_ +Zbigniew Rojowski (od kuzynek i kuzynów)

10 października, poniedziałek 

17:00_ +Alina Wojtowicz (od rodziny Podemskich i Bednarskich)

11 października, wtorek

17:00_ +Krzysztof i Krystyna Miklus (od rodziny Sokołowskich i Gałęskich)

12 października, środa

17:00_ +Jan Skoczylas (od rodziny Rycerz i Lech)

13 października, czwartek

17:00_ +Lucjan Starek (od sąsiadów Hojników, Wychowaniec i Kończaków)

14 października, piątek

17:00_ +Bogdan Kliński (od Katarzyny i Szymona oraz Magdy z dziećmi)

15 października, sobota

17:00_ +Leon Konarzewski (od rodziny Nawracaj)

16 października, niedziela 

8:30_ +Emilia, Jadwiga, Jan, Jan, Józef i zmarli z rodziny Zamolskich 

10:00_+Maria, Franciszka, Jan Ferenc

11:30_ +Marcin Mencweld (od kuzyna Radosława z rodziną)

15:00_ +Henryk Niedzielski (8 r. śm., od syna z rodziną)

***

Grabowno Wielkie, 25.09/2.10.2022r.

XXVI/XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

25 września, niedziela 

8:30_ +Ignacy Gładysz (1 r. śm., od żony i dzieci)

10:00_+zmarłych rodziców oraz Szczepana, Andrzeja i Łukasza

17:00_ +Adam Marzec (8 r. śm.), Genowefa i Feliks i zmarłych z rodziny

26-30 września nie będzie mszy świętej

1 października, sobota

14:00_ chrzest

2 października, niedziela 

8:30_ w intencji czcicieli i matek Żywego Różańca

10:00_+Jolanta Tomczuk (od pracowników biura rachunkowego z Twardogóry)

11:30_ +Andrzej Małysa (od siostry Ewy i siostrzenic Aldony i Doroty z rodzinami)

15:00_ +Edward Struś (3 r. śm.) oraz zmarłych z rodziny Struś i Kopańskich

3 października, poniedziałek 

17:00_ +Bogdan Kliński (od mamy i chrzestnej z córką)

4 października, wtorek

17:00_ +Janina Schwerlak (od wnuków Mariusza, Artura i Zbyszka z rodzinami)

5 października, środa

17:00_ +Władysław i Janina Chruściel (od wnuka Karola z rodziną)

6 października, czwartek

17:00_ w intencji grupy adopcji duchowej i o obronę życia

7 października, piątek

17:00_ w intencji powołań z naszej parafii

8 października, sobota

17:00_ +Krzysztof Erhardt (od mamy i rodzeństwa)

9 października, niedziela 

8:30_ +Andrzej Małysa (od żony Beaty i synów Miłosza i Szymona z rodzinami)

10:00_+Jolanta Tomczuk (od Marka Kanaka i Anety Gojny z rodzinami)

11:30_ +Zbigniew Rojowski (od kuzynek i kuzynów)

***

Grabowno Wielkie, 18.09.2022r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

18 września, niedziela 

8:30_ +Marianna Pięta (2 r. śm.)

10:00_+Henryk, Zofia i Marian Lis

11:30_ +Jan Wrzesień (31 r. śm., od żony i dzieci)

15:00_ +Janina i Kazimierz Kowalscy oraz Waldemar Ziółecki 

19 września, poniedziałek 

17:00_ +Marian Erhardt (od żony i dzieci)

20 września, wtorek

17:00_ +Jan Skoczylas (od córki Anny z rodziną)

21 września, środa

17:00_ +Zenona i Leokadiusz Kuzaj (od dzieci w rocznicę śmierci)

22 września, czwartek

17:00_ +Kazimierz Bednarski (od braci Bolesława i Tadeusza z rodzinami)

23 września, piątek

17:00_ +Jozefa Rektor (od mamy, siostry i brata)

24 września, sobota

17:00_ +Zdzisław Baska (od żony)

18:00_ +Alicja Karga (1 r. śm., od rodziców i rodzeństwa z rodzinami)

25 września, niedziela 

8:30_ +Ignacy Gładysz (1 r. śm., od żony i dzieci)

10:00_+zmarłych rodziców oraz Szczepana, Andrzeja i Łukasza

17:00_ +Adam Marzec (8 r. śm.), Genowefa i Feliks i zmarłych z rodziny

***

Grabowno Wielkie, 11.09.2022r.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

11 września, niedziela 

8:30_w intencji Bogu wiadomej

10:00_w intencji dzieci i młodzieży z okazji rozpoczętego nowego roku szkolnego (od matek)

11:30_ +Adolf Bojarski

12 września, poniedziałek 

17:00_ +Genowefa i Józef Góra (od córki z rodziną)

13 września, wtorek

17:00_ +Alina Wojtowicz (od rodziny Dziadkiewicz, Przygodzkich oraz koleżanki Heleny)

14 września, środa

17:00_ w intencji dzieci i wnuków Marii o opiekę MB Częstochowskiej i Boże błogosławieństwo

15 września, czwartek

17:00_ +Krzysztof i Krystyna Miklus (od siostry Henryki i brata Włodzimierza)

16 września, piątek

17:00_ +Lucjan Starek (od wnuczek Aleksandry i Weroniki)

17 września, sobota

17:00_ +Barbara Michalska (od brata Kazimierza z rodziną)

18 września, niedziela 

8:30_ +Marianna Pięta (2 r. śm.)

10:00_+Henryk, Zofia i Marian Lis

11:30_ +Jan Wrzesień (31 r. śm., od żony i dzieci)

15:00_ +Janina i Kazimierz Kowalscy oraz Waldemar Ziółecki 

***

Grabowno Wielkie, 4.09.2022r.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

4 września, niedziela 

8:30_+Janina Polelejko (od matek z Żywego Różańca)

10:00_+Janina, Henryk, Marek Szulc oraz Izabela Kubec

11:30_ +Leon Konarzewski (od rodziny Duras)

15:00_ w intencji Marii z okazji imienin

5 września, poniedziałek 

17:00_ +Ryszard Wewiór (od córki Anity i syna Piotra z rodzinami)

6 września, wtorek

17:00_ +Józef Lis (od wnuków Dominika, Patryka, Zuzi i chrześniaka Przemka)

7 września, środa

17:00_ +Leona Konarzewskiego (od Iwony i Bogdana Szewczyk)

8 września, czwartek

17:00_ msza święta w intencji Henryka z okazji 50 urodzin

9 września, piątek

17:00_ w intencji Bogu wiadomej

10 września, sobota

12:00_ chrzest

17:00_ UROCZYSTOŚĆ BIERZMOWANIA

11 września, niedziela 

8:30_w intencji Bogu wiadomej

10:00_w intencji dzieci i młodzieży z okazji rozpoczętego nowego roku szkolnego (od matek)

11:30_ +Adolf Bojarski

***

Grabowno Wielkie, 28.08.2022r.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

28 sierpnia, niedziela 

8:30_o Boże Bł. i opiekę MB Częstochowskiej dla Ewy i Jasia oraz o łaskę zdrowia dla całej rodziny

10:00_+Józef Lis (od rodziny Łużnych i Kanak)   

12:00_w intencji Parafian z okazji ODPUSTU

29 sierpnia, poniedziałek 

19:00_ +Józef Lis (od burmistrza i pracowników UMiG Twardogóra oraz koleżanek córki z referatu)  

30 sierpnia, wtorek

19:00_ +Zbigniew Sadowski (od sióstr Ani i Reni oraz brata Gienka z rodzinami) 

31 sierpnia, środa

19:00_ +Józef Miśkowski (od zakładu gospodarki mieszkaniowej i przedszkola w Twardogórze)

1 września, czwartek

9:00_  msza święta w intencji uczniów i nauczycieli z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

17:00_ msza święta w intencji obrony życia i uczestników grupy adopcji duchowej

2 września, piątek

17:00_ msza święta w intencji powołań do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej

3 września, sobota

17:00_ +Leon Konarzewski (od żony Stanisławy i syna Andrzeja z żoną)

4 września, niedziela 

8:30_+Janina Polelejko (od matek z Żywego Różańca)

10:00_+Janina, Henryk, Marek Szulc oraz Izabela Kubec

11:30_ +Leon Konarzewski (od rodziny Duras)

15:00_ w intencji Marii z okazji imienin

***

Grabowno Wielkie, 21.08.2022r.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

21 sierpnia, niedziela 

8:30_+Maria, Franciszek, Eugeniusz, Józef i Jan

10:00_+Mariola i Krzysztof Turek  

11:30_ mszy świętej nie będzie

22 sierpnia, poniedziałek 

19:00_ +Zbigniew Sadowski (od rodziny Durman, Dziadkiewicz, Gnap i Sztukowskich)

23 sierpnia, wtorek

19:00_ mszy świętej nie będzie

24 sierpnia, środa

19:00_ w intencji Ks. Proboszcza z okazji imienin

25 sierpnia, czwartek

19:00_ +Leon Konarzewski (od rodziny Musiałowskich i Prymas)

26 sierpnia, piątek

9:00_ za Parafian

19:00_ +Stanisław Śmiałek (5 r. śm., od żony i dzieci)

27 sierpnia, sobota

19:00_ +Józefa Miśkowskiego (od Peszków, Skrzypczak i Kozieł)

28 sierpnia, niedziela 

8:30_o Boże Błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla Ewy i Jasia oraz o łaskę zdrowia dla całej rodziny

10:00_+Józef Lis (od rodziny Łużnych i Kanak)    

12:00_w intencji Parafian z okazji ODPUSTU

***

Grabowno Wielkie, 14.08.2022r.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

14 sierpnia, niedziela 

8:30_+Zbigniew Rogowski (od Asi i Eli oraz rodziny Wrzesień)

10:00_+Maria i Zbigniew Karkulowscy  

11:30_+Zofia i Szczepan Lis (od syna Leszka)  

15 sierpnia, poniedziałek 

8:30_w intencji Anny i Marty z okazji imienin

10:00_+Józef Lis (od żony, syna Sławka i córki Ani z mężem)

11:30_o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB Częstochowskiej dla Elżbiety z okazji 12 urodzin, brata Mikołaja i ich rodziców

15:00_ +s. Leokadia Ślusarz (3 r. śm.) i ks. Edwarda Jęczalika

16 sierpnia, wtorek

19:00_ +Zbigniew Sadowski (od rodziny Nichajewicz, Okrasa, Kędziora i Szmaj)

17 sierpnia, środa

19:00_ +Józef Miśkowski (od rodziny Jasińskich i Jędryczko)

18 sierpnia, czwartek

19:00_ +Józef Lis (od rodziny Nichajewicz i Kuilk)

19 sierpnia, piątek

16:00_ dziękczynienie za 50 lat małżeństwa Grażyny i Janusza

20 sierpnia, sobota

15:00_ ślub – Monika i Mateusz

21 sierpnia, niedziela 

8:30_+Maria, Franciszek, Eugeniusz, Józef i Jan

10:00_+Mariola i Krzysztof Turek   

11:30_ mszy świętej nie będzie

***

Grabowno Wielkie, 7.08.2022r.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

7 sierpnia, niedziela 

8:30_ w intencji Ks Proboszcza (od matek z Żywego Różańca)

10:00_ +Antoni i Roazlia Górkowy

11:30_ +Zofia Hubert (od córki)

8 sierpnia, poniedziałek

19:00_ +Jan Skoczylas (od córek, wnuków i Eli z rodziną)

9 sierpnia, wtorek

19:00_ za Parafian

10 sierpnia, środa

19:00_ +Leon Konarzewski (od wnuków Tomasza, Marka i Krzysztofa z rodzinami)

11 sierpnia, czwartek

19:00_ +Józef Miśkowski (od rodziny Kremza i Nawracaj)

12 sierpnia, piątek

19:00_ +Józef Lis (od rodziny Konarzewskich, Niedzielskich i Leśniewskich)

13 sierpnia, sobota

19:00_ +Stanisława Rączka

14 sierpnia, niedziela 

8:30_+Zbigniew Rogowski (od Asi i Eli oraz rodziny Wrzesień)

10:00_+Maria i Zbigniew Karkulowscy  

11:30_+Zofia i Szczepan Lis (od syna Leszka)  

***

Grabowno Wielkie, 31.07.2022r.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

31 lipca, niedziela 

8:30_ +Zbigniew Sadowski (od córek Katarzyny i Izabeli z rodzinami)

10:00_ +Jolanta Tomczuk (od koleżanek i kolegów z zakładu ILPEA i klasy IVTG)

11:30_ +Józef Miśkowski (od córek Renaty, Ireny i Barbary z mężami)

15:00_ +Kazimierz Kotala (2 r. śm.)

1 sierpnia, poniedziałek

19:00_ za Parafian

2 sierpnia, wtorek

19:00_ +Leon Konarzewski (od rodziny Giepardów, Sydor, Konarzewskich i Szydełko)   

3 sierpnia, środa

19:00_ +Józef Miśkowski (od rodziny Obiegło i Połeć)

4 sierpnia, czwartek

17:00_ w intencji obrony życia oraz o Bożą opiekę dla Anny z okazji 60 urodzin

5 sierpnia, piątek

19:00_ w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych  

6 sierpnia, sobota

18:00_ +Piotr Barański (od Rafała Mozol z rodziną)

19:00_ +Henryk

7 sierpnia, niedziela 

8:30_ w intencji Ks Proboszcza (od matek z Żywego Różańca)

10:00_ +Antoni i Roazlia Górkowy

11:30_ +Zofia Hubert (od córki)

***

Grabowno Wielkie, 24.07.2022r.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

24 lipca, niedziela 

8:30_ +Anna i Jan Grabowieccy

10:00_ +Zygmunt Nowak (msza św. gregoriańska)

11:30_ z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Jezusa Miłosiernego oraz MB Częstochowskiej dla córki i wnuków

25 lipca, poniedziałek

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska)  

26 lipca, wtorek

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska) 

27 lipca, środa

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska) 

28 lipca, czwartek

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska) 

29 lipca, piątek

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska) 

30 lipca, sobota

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska) 

31 lipca, niedziela 

8:30_ +Zbigniew Sadowski (od córek Katarzyny i Izabeli z rodzinami)

10:00_ +Jolanta Tomczuk (od koleżanek i kolegów z zakładu ILPEA i klasy IVTG)

11:30_ +Józef Miśkowski (od córek Renaty, Ireny i Barbary z mężami)

15:00_ +Kazimierz Kotala (2 r. śm.)

***

Grabowno Wielkie, 17.07.2022r.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

17 lipca, niedziela 

8:30_ +Leon Konarzewski (od pracowników fabryki mebli Bodzio, stolarni i tartaku)

10:00_ +Zygmunt Nowak (msza św. gregoriańska)

11:30_ z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB Częstochowskiej i zdrowie dla Joasi (od mamy, babci, wujka z rodziną)

15:00_ za Parafian

18 lipca, poniedziałek

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska)  

19 lipca, wtorek

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska) 

20 lipca, środa

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska) 

21 lipca, czwartek

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska) 

22 lipca, piątek

18:00_ +Krystyna i Walerian Skafarek (od syna z rodziną)

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska) 

23 lipca, sobota

15:00_ roczek

18:00_ +Krystyna i Walerian Skafarek (od dzieci)

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska) 

24 lipca, niedziela 

8:30_ +Anna i Jan Grabowieccy

10:00_ +Zygmunt Nowak (msza św. gregoriańska)

11:30_ z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Jezusa Miłosiernego oraz MB Częstochowskiej dla córki i wnuków

***

Grabowno Wielkie, 10.07.2022r.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

10 lipca, niedziela 

8:30_ +Ludwik Jędryczko i zmarli z rodzin Jędryczko i Konarzewskich

10:00_ +Zygmunt Nowak (msza św. gregoriańska)

11:30_ +Karol (1 r. śm.) i Halina (12 r. śm.) Bojanowscy

11 lipca, poniedziałek

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska)  

12 lipca, wtorek

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska) 

13 lipca, środa

17:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska) 

14 lipca, czwartek

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska) 

15 lipca, piątek

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska) 

16 lipca, sobota

11:00_ chrzest

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska) 

17 lipca, niedziela 

8:30_ +Leon Konarzewski (od pracowników fabryki mebli Bodzio, stolarni i tartaku)

10:00_ +Zygmunt Nowak (msza św. gregoriańska)

11:30_ z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB Częstochowskiej i zdrowie dla Joasi (od mamy, babci, wujka z rodziną)

15:00_ za Parafian

****

Grabowno Wielkie, 3.07.2022r.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

3 lipca, niedziela 

8:30_ w intencji rodzin matek z Żywego Różańca

10:00_ +Zygmunt Nowak (msza św. gregoriańska)

11:30_ z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej oraz zdrowie dla rodziny

15:00_ +Janusz Eljasiak (od żony i dzieci)

4 lipca, poniedziałek

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska)  

5 lipca, wtorek

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska) 

6 lipca, środa

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska) 

7 lipca, czwartek

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska) 

8 lipca, piątek

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska) 

9 lipca, sobota

18:00_ +Marian Ciosek (od koleżanki Hani)

19:00_ +Zygmunt Nowak (intencja gregoriańska) 

10 lipca, niedziela 

8:30_ +Ludwik Jędryczko i zmarli z rodzin Jędryczko i Konarzewskich

10:00_ +Zygmunt Nowak (msza św. gregoriańska)

11:30_ +Karol (1 r. śm.) i Halina (12 r. śm.) Bojanowscy

***

Grabowno Wielkie, 26.06.2022r.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

26 czerwca, niedziela 

8:30_ +Janina Schwerlak (1 r. śm.)

10:00_ +Józef Erhardt

11:30_ +Jan, Władysława, Ryszard, Tadeusz i zmarli z rodziny Dudkowskich 

27 czerwca, poniedziałek

19:00_ +Zofia Zioło (od rodzin Gojny, Brzezińskich, Kułakowskich, Grobelnych i Kawałków) 

28 czerwca, wtorek

19:00_ +Jadwiga Czerniejewska (od rodziny z Poronina i Działoszy)

29 czerwca, środa

19:00_ z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej w małżeństwie dla Kamila i Magdy  

30 czerwca, czwartek

19:00_ +Józef Miśkowski (od sąsiadów Karkulowskich i Szwajda)

1 lipca, piątek

19:00_ +Zygmunt Nowak oraz o powołania do służby kapłańskiej i zakonnej

2 lipca, sobota

18:00_ +Zygmunt Nowak (msza św. gregoriańska)

19:00_ z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla Teresy i Mieczysława z okazji 40 rocznicy ślubu

3 lipca, niedziela 

8:30_ w intencji rodzin matek z Żywego Różańca

10:00_ +Zygmunt Nowak (msza św. gregoriańska)

11:30_ z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej oraz zdrowie dla rodziny

15:00_ +Janusz Eljasiak (od żony i dzieci)

***

Grabowno Wielkie, 5.06.2022r.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

INTENCJE MSZALNE

5 czerwca, niedziela 

8:30_ o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla matek Żywego Różańca i radość wieczną dla tych, które odeszły już do Domu Ojca

10:00_ +Jolanta Tomczuk (od teściowej Krystyny i szwagra Pawła z rodzinami)

11:30_ +Danuta Duda (3 r. śm.) i zmarłych z rodziny

6 czerwca – 11 czerwca – mszy świętej nie będzie

12 czerwca, niedziela 

8:30_ +Kazimiera (13 r. śm.) i Antoni Iwaszko oraz zmarli z rodziny

10:00_ +Jolanta Tomczuk (od rodzin Kulik i Ochman)

11:30_ +Antonina i Jan Butrak

13 czerwca, poniedziałek

19:00_ za Parafian

14 czerwca, wtorek

19:00_ +Marianna Suchoń (od córki Barbary i syna Jarosława)   

15 czerwca, środa

19:00_ +Alicja Karga (od siostry Agnieszki i Kasi z rodziną)

16 czerwca, czwartek, UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

8:30_ +Józef Lidkowski (od Szwajdów i Górzyńskich)

10:00_ +Aniela Bacz (od rodzin Górkowych i Wyglądacz)

11:30_ za Parafian

17 czerwca, piątek

19:00_ +zmarłych rodziców i zmarłych z rodzin Hliwa oraz Wewiór

18 czerwca, sobota

19:00_ +Edward Szwajda (15 r. śm.)

19 czerwca, niedziela  

8:30_ +Kazimierz Kanak (10 r. śm., od żony z dziećmi)

10:00_ +Aniela Bacz oraz Zofia i Eugeniusz Denys

11:30_ +Adam Rogowski (1 r. śm., od żony, córki i rodziny)

20 czerwca, poniedziałek

19:00_ za mieszkańców Grabowna od kościoła w kierunku wiaduktu i za torami

21 czerwca, wtorek

19:00_ za mieszkańców Grabowna od kościoła w kierunku stacji kolejowej

22 czerwca, środa

19:00_ za mieszkańców Grabowna od kościoła w kierunku cmentarza i bloków

23 czerwca, czwartek

19:00_ za mieszkańców Białego Błota, Holendrów i Bukowinki

24 czerwca, piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

8:45_ msza święta na zakończenie roku szkolnego

19:00_ za Parafian

25 czerwca, sobota

19:00_ +Antoni Domski (35 r. śm.)

26 czerwca, niedziela 

8:30_ +Janina Schwerlak (1 r. śm.)

10:00_ +Józef Erhardt

11:30_ +Jan, Władysława, Ryszard, Tadeusz i zmarli z rodziny Dudkowskich 

***

Grabowno Wielkie, 29.05.2022r.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA, WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

INTENCJE MSZALNE

29 maja, niedziela 

8:30_ +Lucjan Starek (1 r. śm.)

10:00_ +zmarłe matki z Żywego Różańca

12:00_ uroczystość I Komunii Świętej

15:00_ uroczystość rocznicy I Komunii Świętej

30 maja, poniedziałek

17:00_ za Parafian

31 maja, wtorek

17:00_ +Ignacy Gładysz (od rodziny Gojnych)  

1 czerwca, środa

19:00_ +Marianna Suchoń (od rodziny Bentkowskich i Mencfeldowskich)

2 czerwca, czwartek

19:00_ w intencji cywilizacji życia, o obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci

3 czerwca, piątek

19:00_ o powołania do służby kapłańskiej i zakonnej z naszej parafii

4 czerwca, sobota

19:00_ o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla Teresy i Adama z okazji 40 rocznicy ślubu

5 czerwca, niedziela  

8:30_ o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla matek Żywego Różańca i radość wieczną dla tych, które odeszły już do Domu Ojca

10:00_ +Jolanta Tomczuk (od teściowej Krystyny i szwagra Pawła z rodzinami)

11:30_ +Danuta Duda (3 r. śm.) i zmarłych z rodziny

***

Grabowno Wielkie, 22.05.2022r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

INTENCJE MSZALNE

22 maja, niedziela 

8:30_ +Wojciech Nowak (od Julity i Alicji)

10:00_ o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB Częstochowskiej dla matek Żywego Różańca (od Róży)

11:30_ o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB Częstochowskiej dla Władysławy z okazji 75 rocznicy urodzin (od Joasi i Eli)

23 maja, poniedziałek

17:00_ +Józef Zielonka (od córki Anety z rodziną)

24 maja, wtorek

17:00_ +Edward Wdowski (od wnuków Łukasza, Adriana i Pauliny z rodzinami)

25 maja, środa

17:00_ +Maria Oleszek (od rodzin Kiełtyka, Ślusarek, Kałwak i Zalewskich)

26 maja, czwartek

17:00_ +Janina Schwerlak (od córek Basi i Zosi)

27 maja, piątek

17:00_ +Konrad Cieśliczka (3 r. śm.) i Zbigniew Cieśliczka

28 maja, sobota

17:00_ za Parafian

29 maja, niedziela  

8:30_ +Lucjan Starek (1 r. śm.)

10:00_ +zmarłe matki z Żywego Różańca

12:00_ uroczystość I Komunii Świętej

15:00_ uroczystość rocznicy I Komunii Świętej

***

Grabowno Wielkie, 15.05.2022r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

INTENCJE MSZALNE

15 maja, niedziela 

8:30_ +Stanisława i Stanisław Zataj i zmarłych dziadków

10:00_ +Jolanta Tomczuk (od Janiny Antczak i Adriany, Krystiana Kubot)

11:30_ z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB Częstochowskiej dla Marii z okazji urodzin i dnia matki (od wnuków i dzieci)

16 maja, poniedziałek

17:00 _ za Parafian

17 maja, wtorek

17:00_ +Jadwiga Czerniejewska (od córek Alicji i Ireny z rodzinami)

18 maja, środa

17:00_ +Zofia Zioło (od mieszkańców bloków 148-151)

19 maja, czwartek

17:00_ +Alicja Karga (od braci Jakuba i Marcina z rodzinami)

20 maja, piątek

17:00_ +Aniela Bacz (od Adama z córkami)

21 maja, sobota

17:00_ +Antonina (4 r. śm.) i Stefan Piątek (od córki Marianny z rodziną)

22 maja, niedziela  

8:30_ +Wojciech Nowak (od Julity i Alicji)

10:00_ o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB Częstochowskiej dla matek Żywego Różańca (od Róży)

11:30_ o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB Częstochowskiej dla Władysławy z okazji 75 rocznicy urodzin (od Joasi i Eli)

***

Grabowno Wielkie, 8.05.2022r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

INTENCJE MSZALNE

8 maja, niedziela 

8:30_ +Stanisława i Józef Bednarscy (od córki Anny)

10:00_ +Jadwiga Czerniejewska (od rodziny Mendaków i Urbaniak)

11:30_ +Stanisław Kanak (od dzieci)

9 maja, poniedziałek

17:00 _ za Parafian

10 maja, wtorek

17:00_ +Alicja Karga (od kuzynów Witka i Wojtka z rodzinami)

11 maja, środa

17:00_ +Marianna Suchoń (od rodzin Karkulowskich, Chudy, Wiszniak i Luty)

12 maja, czwartek

17:00_ +Ignacy Gładysz (od brata Stanisława z rodziną z Brzegu Dolnego)

13 maja, piątek

17:00_ o Boże błogosławieństwo, opiekę MB Częstochowskiej na czas operacji i powrót do zdrowia 

14 maja, sobota

17:00_ +Zbigniew i Marta Żmudzińscy (od żony i dzieci)

15 maja, niedziela  

8:30_ +Stanisława i Stanisław Zataj i zmarłych dziadków

10:00_ +Jolanta Tomczuk (od Janiny Antczak i Adriany, Krystiana Kubot)

11:30_ z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB Częstochowskiej dla Marii z okazji urodzin i dnia matki (od wnuków i dzieci)

***

Grabowno Wielkie, 1.05.2022r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

INTENCJE MSZALNE

1 maja, niedziela 

8:30_ +Maria Suchoń (od matek z Żywego Różańca)

10:00_ +Andrzej i Łukasz

11:30_ +Edward Wdowski (od córki Renaty i Marioli oraz syna Krzysztofa)

15:00_ +rodziców Agnieszki  

2 maja, poniedziałek

17:00 _ za Parafian

3 maja, wtorek

8:30_ +Wiktoria i Władysław Bojarscy

10:00_ +Jadwiga Czerniejewska (od matki oraz rodzin Hałapaczów i Jaskólskich)

11:30_ +Stanisław Kanak (od żony)

4 maja, środa

17:00_ +Marianna Suchoń (od rodziny Nichajewicz i Sztukowskich) ,

5 maja, czwartek

17:00_ w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci

6 maja, piątek

17:00_ o powołania do służby kapłańskiej i zakonnej

7 maja, sobota

17:00_ +Emilia (5 r. śm.) i Eugeniusz (6 r. śm.) Hołubko  

8 maja, niedziela  

8:30_ +Stanisława i Józef Bednarscy (od córki Anny)

10:00_ +Jadwiga Czerniejewska (od rodziny Mendaków i Urbaniak)

11:30_ +Stanisław Kanak (od dzieci)

***

Grabowno Wielkie, 24.04.2022r.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

INTENCJE MSZALNE

24 kwietnia, niedziela

8:30_ +Józef Zygadło

10:00_ o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej

11:30_ z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla Roberta i Justyny oraz córki Mai (od Joasi i cioci Eli)

25 kwietnia, poniedziałek

17:00 _ +Krzysztof i Krystyna Miklus (od chrześniaka Marcina z Gosią)

26 kwietnia, wtorek

17:00 _ w intencji Parafian oraz z okazji 50-lecia powołania naszej parafii (23IV1972)

27 kwietnia, środa

17:00_ +Józefa Rektor (od syna Wiesława z rodziną)

28 kwietnia, czwartek

17:00_ +Alina Wojtowicz (od Marii Suchoń z rodziną)

29 kwietnia, piątek

17:00_ +Ryszard Bułka i zmarli z rodziny Juszczak

30 kwietnia, sobota

15:00_ z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB Częstochowskiej z okazji 50 rocznicy ślubu Marii i Adama 

1 maja, niedziela  

8:30_ +Maria Suchoń (od matek z Żywego Różańca)

10:00_ +Andrzej i Łukasz

11:30_ +Edward Wdowski (od córki Renaty i Marioli oraz syna Krzysztofa)

15:00_ +rodziców Agnieszki  

***

Grabowno Wielkie, 17.04.2022r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO,       

INTENCJE MSZALNE

17 kwietnia, NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

6:00_ Rezurekcja – o pokój na świecie i w rodzinie

10:00_ o Boże błogosławieństwo, opiekę MB Częstochowskiej i potrzebne łaski dla Henryka z okazji 70 rocznicy urodzin 

11:30_ +Krystyna Mikołajek (od męża z dziećmi)

15:00_ +Edward Wdowski (od rodziny Łanowych, Luty i Morawskich)

18 kwietnia, PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

8:30_ +Józefa Rektor (1 r. śm., od męża Bolesława i córki Moniki z wnukami)

10:00_ +Jolanta Tomczuk (od matek z Żywego Różańca)

11:30_ +Maria Oleszek (1 r. śm., od syna Andrzeja z rodziną)

19 kwietnia, wtorek

17:00 _ +Ignacy Gładysz (od sąsiadów Kawa, Piziorskich, Burdek i Cieśliczka)

20 kwietnia, środa

17:00 _ +Józef Lidkowski (od córek Agnieszki i Honoraty z mężami)

21 kwietnia, czwartek

17:00_ +Zofia Zioło (od wnuków Adriana, Roberta, Michała i Marcina)

22 kwietnia, piątek

17:00_ +Ryszard Bułka i zmarli z rodziny Juszczak

23 kwietnia, sobota

13:00_ o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla Filipa z ok. 1 rocznicy urodzin

14:00_ chrzest

17:00_ +Jerzy, Weronika, Jan Miśkowscy

24 kwietnia, niedziela

8:30_ +Józef Zygadło

10:00_ o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej

11:30_ z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla Roberta i Justyny oraz córki Mai (od Joasi i cioci Eli)

***

Grabowno Wielkie, 10.04.2022r.

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, NIEDZIELA PALMOWA,        INTENCJE MSZALNE

10 kwietnia, niedziela

8:30_ +Mieczysław Weszka (od żony z dziećmi)

10:00_ +Marek Kowalski (od Teresy i Józefa Lis)

11:30_ +Krystyna i Krzysztof Miklus (1 r. śm.) oraz Maria Duras (4 r. śm.)

11 kwietnia, poniedziałek

17:00 _ +Jolanta Tomczuk (od sióstr Agnieszki i Anety z rodzinami)

12 kwietnia, wtorek

17:00 _ +Aleksa Buczak (od wnuków Michała i Mateusza z rodzinami)

13 kwietnia, środa

17:00_ +Józef Zielonka (od rodziny Rumińskich i Smug)

14 kwietnia, WIELKI CZWARTEK

18:00_ Msza Wieczerzy Pańskiej – w intencji Księdza Proboszcza

15 kwietnia, WIELKI PIĄTEK

18:00_ Liturgia Męki Pańskiej

20:00_ Droga Krzyżowa w Grabownie Wielkim

16 kwietnia, WIELKA SOBOTA

20:00_ Msza Wigilii Paschalnej – w intencji Marii i Krzysztofa z okazji 42 rocznicy ślubu

17 kwietnia, NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

6:00_ Rezurekcja – o pokój na świecie i w rodzinie

10:00_ o Boże błogosławieństwo, opiekę MB Częstochowskiej i potrzebne łaski dla Henryka z okazji 70 rocznicy urodzin 

11:30_ +Krystyna Mikołajek (od męża z dziećmi)

15:00_ +Edward Wdowski (od rodziny Łanowych, Luty i Morawskich)

***

Grabowno Wielkie, 3.04.2022r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, INTENCJE MSZALNE

3 kwietnia, niedziela

8:30_ o dobre przygotowanie do świąt wielkanocnych (od Żywego Różańca, Grabowno)

10:00_ o pokój na świecie (od Żywego Różańca, Bukowinka)

11:30_ +ks. Rafała Kowalczyka (od rodziny Gładysz)

15:00_ +Cezary Grossman

4 kwietnia, poniedziałek

17:00 _ +Józef Lidkowski (od córki Wiesławy z mężem i Kazimiery z mężem)

5 kwietnia, wtorek

17:00 _ +Alicja Karga (od brata Darka i Tomka z rodzinami)

6 kwietnia, środa

17:00_ +Zofia Zioło (od rodziny Cieśliczka, Sajeckich i Rycerz)

7 kwietnia, czwartek

17:00_ w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci

8 kwietnia, piątek

17:00_ +Bronisław Kozieł oraz Bernard Kampka

9 kwietnia, sobota

17:00_ za Parafian

10 kwietnia, niedziela

8:30_ +Mieczysław Weszka (od żony z dziećmi)

10:00_ +Marek Kowalski (od Teresy i Józefa Lis)

11:30_ +Krystyna i Krzysztof Miklus (1 r. śm.) oraz Maria Duras (4 r. śm.)

***

Grabowno Wielkie, 27.03.2022r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, INTENCJE MSZALNE

27 marca, niedziela

8:30 _ +Roman Kostka i Franciszek Hańćkowiak

10:00 _ +Mariola i Krzysztof Turek

11:30 _ +Mieczysław Domański (5 r. śm.) i zm. z rodziny Ciosków, Klusaków i Domańskich

28 marca, poniedziałek

18:30 _ +Jadwiga Czerniejewska (od Marianny i Wojtka z rodzinami z Zakopanego)

18:30 _ +Zofia Zioło (od rodzin Kaczmarek, Banaś i Premka)

29 marca, wtorek

18:30 _ +Alicja Karga (od rodzin Lewoniuk, Szczepaniak, Szewczyk i Konarzewskich)

18:30 _ +Józef Lidkowski (od żony Kazimiery i synów Irka oraz Marka)

30 marca, środa

11:00_ +Lucjan Starek (od córki Marty z mężem)

18:30_ +Ignacy Gładysz (od rodziny Fabrowskich i Jankiewicz)

18:30_ +Jolanta Tomczuk (od rodziny Struś i Niedzielskich)

31 marca, czwartek

17:00_ +Alina Wojtowicz (od Marii Konarzewskiej z rodziną)

1 kwietnia, piątek

17:00_ o powołania do służby kapłańskiej i zakonnej z naszej parafii

2 kwietnia, sobota

17:00_ +Krzysztof i Krystyna Miklus (od siostry Doroty z rodziną)

3 kwietnia, niedziela

8:30_ o dobre przygotowanie do świąt wielkanocnych (od Żywego Różańca, Grabowno)

10:00_ o pokój na świecie (od Żywego Różańca, Bukowinka)

11:30_ +ks. Rafała Kowalczyka (od rodziny Gładysz)

15:00_ +Cezary Grossman

***

Grabowno Wielkie, 20.03.2022r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, INTENCJE MSZALNE

20 marca, niedziela

8:30 – +Zofia i Józef Izydorczyk

10:00 – +Helena Wieliczko

11:30 – +Michał i Józefa Mroczkowscy

15:00 – +Edward Struś (od dzieci)

21 marca, poniedziałek

 17:00 – za Parafian

22 marca, wtorek

17:00 – +Ignacy Gładysz (od Hanickich i Kajdów)

23 marca, środa

17:00 – +Jadwiga Czerniejewska (od sąsiadów Szwajdów i Mozol)

24 marca, czwartek

17:00 – +Jolanta Tomczuk (od mamy wraz z dziećmi)

25 marca, piątek

17:00 – w intencji składających zaprzysiężenie w obronie życia  

26 marca, sobota

17:00 – +Alicja Karga (od rodziny Peszków i Skrzypczak)

27 marca, niedziela

8:30 – +Roman Kostka i Franciszek Hańćkowiak

10:00 – +Mariola i Krzysztof Turek

11:30 – +Mieczysław Domański (5 r. śm.) i zm. z rodziny Ciosków, Klusaków i Domańskich

***

Grabowno Wielkie, 13.03.2022r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, INTENCJE MSZALNE

13 marca, niedziela

8:30 – +Józef Karkulowski (3 r. śm.) i zmarłych z rodziny Luty

10:00 – z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla rodziny

11:30 – z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla rodziny

14 marca, poniedziałek

 17:00 – za Parafian

15 marca, wtorek

17:00 – +Zofia Zioło (od koleżanek córki z pracy i Wioletty Liszewskiej z mężem)

16 marca, środa

17:00 – +Alicja Karga (od koleżanek i kolegów z Dino Twardogóra i Goszcz)

17 marca, czwartek

17:00 – +Edward Wdowski (od syna Krzysztofa i wnuka Bartosza)

18 marca, piątek

17:00 – Ignacy Gładysz (od żony z dziećmi)

19 marca, sobota

15:00 – o Boże błogosławieństwo, opiekę MB Częstochowskiej i św. Józefa dla sołtysów naszej parafii     

20 marca, niedziela

8:30 – +Zofia i Józef Izydorczyk

10:00 – +Helena Wieliczko

11:30 – +Michał i Józefa Mroczkowscy

15:00 – +Edward Struś (od dzieci)

***

Grabowno Wielkie, 6.03.2022r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, INTENCJE MSZALNE

6 marca, niedziela

8:30 – w intencji pokoju na świecie oraz nawrócenia i modlitwy z okazji Wielkiego Postu (od Matek różańcowych) 

10:00 – +Tadeusz Karkulowski (8 r. śm.)

11:30 – +Krystyna Miśkowska (3 r. śm., od wnuków)

7 marca, poniedziałek

 17:00 – +Józef Zielonka (od żony)

8 marca, wtorek

17:00 – +Jolanta Tomczuk (od męża z dziećmi)

9 marca, środa

17:00 – +Zofia Zioło (od OSP w Grabownie Wielkim i Domasłowicach)

10 marca, czwartek

17:00 – +Edward Wdowski (od córki Marioli z mężem)

11 marca, piątek

17:00 – +Aleksa Buczak (od rodziny Szymańskich z Oleśnicy)

12 marca, sobota

17:00 – za Parafian   

13 marca, niedziela

8:30 – +Józef Karkulowski (3 r. śm.) i zmarłych z rodziny Luty

10:00 – z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla rodziny

11:30 – z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla rodziny

***

Grabowno Wielkie, 27.02.2022r.

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

27 luty, niedziela

8:30 – +Zofia Zioło (od rodziny Walaszczyk)

10:00 – +Edward Gonera

11:30 – o potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla Filipa z ok. 1 rocznicy urodzin i jego rodziców

28 luty, poniedziałek – kolędy indywidualne

1 marca, wtorek – kolędy indywidualne

2 marca, środa

15:30 – +Franciszek, Maria, Jan Ferenc (Bukowinka)

17:00 – +Katarzyna, Filip, Jan, Zbigniew i zm. z rodz. Dziadkiewiczów

18:30 – z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej z ok. 90 r. urodzin mamy, babci i prababci (Białe Błoto)

3 marca, czwartek

17:00 – w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci

4 marca, piątek

17:00 – w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii

5 marca, sobota

17:00 – za Parafian   

6 marca, niedziela

8:30 – w intencji pokoju na świecie oraz nawrócenia i modlitwy z okazji Wielkiego Postu (od Matek różańcowych) 

10:00 – +Tadeusz Karkulowski (8 r. śm.)

11:30 – +Krystyna Miśkowska (3 r. śm., od wnuków)

***

Grabowno Wielkie, 20.02.2022r.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

20 luty, niedziela

8:30 – +Julian i Maria Pięta oraz Alojzy i Stanisława Walaszczyk

10:00 – +Katarzyna i Jan Kanak i zmarli z rodziny

11:30 – z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej z okazji urodzin i imienin dla Małgorzaty i Piotra    

15:00 – +Kazimierz Frąckiewicz (30 r. śm.)

21 luty, poniedziałek – kolędy indywidualne

22 luty, wtorek

17:00 – msza kolędowa w intencji mieszkańców Grabowna Wlk. od kościoła w kierunku cmentarza i Grabowno Kolonia

23 luty, środa

17:00 – msza kolędowa w intencji mieszkańców Grabowna Wlk. od kościoła w kierunku bloków i blok 142/143

24 luty, czwartek

17:00 – msza kolędowa w intencji mieszkańców  Grabowna Wlk. bloki 144/145 i 146/147

25 luty, piątek

17:00 – msza kolędowa w intencji mieszkańców Grabowna Wlk. bloki 148/149 i 150/151   

26 luty, sobota – kolędy indywidualne

13:00 – msza św. chrzcielna

27 luty, niedziela

8:30 – +Zofia Zioło (od rodziny Walaszczyk)

10:00 – +Edward Gonera

11:30 – o potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla Filipa z ok. 1 rocznicy urodzin i jego rodziców

***

Grabowno Wielkie, 13.02.2022r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

13 luty, niedziela

8:30 – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę MB Częstochowskiej

10:00 – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie oraz błogosławieństwo Boże i opiekę MB Częstochowskiej w rodzinie (msza z 26.12)

11:30 – + Ludwika i Władysław Plizga (od syna Mieczysława z rodziną)  

14 luty, poniedziałek – kolędy indywidualne

15 luty, wtorek

17:00 – msza kolędowa w intencji mieszkańców Grabowna Wlk. od sklepu przy kościele w kierunku torów strona prawa

16 luty, środa

17:00 – msza kolędowa w intencji mieszkańców Grabowna Wlk. od sklepu przy kościele w kierunku torów strona lewa

17 luty, czwartek

17:00 – msza kolędowa w intencji mieszkańców Grabowna Wlk. od kościoła do probostwa z drogami w kierunku szkoły (wraz ze starym PGR) i stawów 

18 luty, piątek

17:00 – msza kolędowa w intencji mieszkańców Grabowna Wlk. od probostwa do torów 

19 luty, sobota – kolędy indywidualne

20 luty, niedziela

8:30 – +Julian i Maria Pięta oraz Alojzy i Stanisława Walaszczyk

10:00 – +Katarzyna i Jan Kanak i zmarli z rodziny

11:30 – z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej z okazji urodzin i imienin dla Małgorzaty i Piotra    

15:00 – +Kazimierz Frąckiewicz (30 r. śm.)

***

Grabowno Wielkie, 6.02.2022r.

V NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

6 luty, niedziela

8:30 – w intencji chorych i cierpiących oraz o zdrowie dla ks. Proboszcza (od Matek z Zywego Różańca)

10:00 – +Bronisława Moczulska  

11:30 – +Agata i Adolf Klisowscy (od córki Danuty z rodziną)

7 luty, poniedziałek – kolędy indywidualne

8 luty, wtorek

17:00 – msza kolędowa w intencji mieszkańców Białego Błota (w Białym Błocie)

9 luty, środa

17:00 – msza kolędowa w intencji mieszkańców Bukowinki (w Bukowince)

10 luty, czwartek

17:00 – msza kolędowa w intencji mieszkańców Holendrów

11 luty, piątek

17:00 – msza kolędowa w intencji mieszkańców Grabowna Wlk. za torami

12 luty, sobota – kolędy indywidualne

13 luty, niedziela

8:30 – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę MB Częstochowskiej

10:00 – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie oraz błogosławieństwo Boże i opiekę MB Częstochowskiej w rodzinie (msza z 26.12)11:30 – + Ludwika i Władysław Plizga (od syna Mieczysława z rodziną)  

***

Grabowno Wielkie, 30.01.2022r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA, INTENCJE MSZALNE

30 stycznia, niedziela

8:30 – +Genowefa Wesołowska (od Julity i Piotra oraz Donaty i Dawida, z dziećmi) 

11:30 – +Antoni Baska (od Ireny i Romana Dulik)

31 stycznia, poniedziałek – mszy świętej nie będzie

1 luty, wtorek

17:00 – Parafian, w intencji potrzebnych łask z okazji kolędy

2 luty, środa

17:00 – intencja własna

3 luty, czwartek

17:00 – o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii

4 luty, piątek

17:00 – o ochronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci

5 luty, sobota – mszy świętej nie będzie

6 luty, niedziela

8:30 – w intencji chorych i cierpiących oraz o zdrowie dla ks. Proboszcza (od Matek z Zywego Różańca)

10:00 – +Bronisława Moczulska   

11:30 – +Agata i Adolf Klisowscy (od córki Danuty z rodziną)

***

INTENCJE MSZALNE

16 stycznia, niedziela

8:30 – +Aurelia Łaba (od rodziny Niechajewicz)

11:30 – +Antoni Baska (od Elżbiety Paź z Bukowic)

23 stycznia, niedziela

8:30 – +Antoni Baska (od rodziny Piątków i Nakoniecznej z Międzyborza)

11:30 – +Genowefa Wesołowska (od Marty i Marka Urbańskich oraz rodziny Starek)

30 stycznia, niedziela

8:30 – +Genowefa Wesołowska (od Julity i Piotra oraz Donaty i Dawida, z dziećmi) 

11:30 – +Antoni Baska (od Ireny i Romana Dulik)

***

24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia  

24:00 – +Kazimierz Miśkiewicz (od pana organisty)

25 grudnia, Uroczystość Bożego Narodzenia

10:00 – o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę MBCz dla dzieci, wnuków i prawnuków

11:30 – o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę MBCz dla Grażyny i Andrzeja z ok. 45 rocznicy ślubu

13:00 – +Adam Marzec, Genowefa i Feliks oraz zmarli z rodziny

26 grudnia, niedziela

8:30 – +Helena Miśkowska (3 r. śm., od dzieci)

10:00 – o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę MBCz dla rodziny

11:30 – o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę MBCz dla Barbary i Andrzeja Lewoniuk z ok. 40 rocznicy ślubu

31 grudnia, piątek

17:00 – z podziękowaniem za upływający rok 2021

1 stycznia, Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi  

10:00 – +Franciszek, Maria, Jan Ferenc

11:30 – +Marta i Władysław Zglińscy

13:00 – +Marianna i Edward Wesołowscy

2 stycznia, niedziela

8:30 – Genowefa (1 r. śm.) i Tadeusz Wesołowscy

8:30 – o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę MBCz dla Matek z Żywego Różańca i całej parafii 

10:00 – +Katarzyna, Jan Kanak i zmarli z rodziny

11:30 – +Krystyna Miśkowska (od męża Józefa)

6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego  

8:30 – +Halina Duda i zmarli z rodziny

10:00 – +Mariola, Krzysztof Turek

11:30 – Eugeniusz Rycerz (6 r. śm.), Maria, Jan Kuraś (od rodziny)

9 stycznia, niedziela

8:30 – +Jerzy Duda (10 r. śm.) i zmarli z rodziny

10:00 – +Edmund Gonera

11:30 – za zmarłych rodziców Genowefę i Piotra

***

INTENCJE MSZALNE

4 grudnia, sobota

17:00 – o Boże Bł., opiekę MBCz i potrzebna łaski dla chorych i ich opiekunów (od Matek z Żywego Różańca)

5 grudnia, niedziela

8:30 – +Stefania i Stanisław Karkulowscy

10:00 – +Henryk Niedzielski i zm. z rodziny

11:30 – o Boże Bł., opiekę MBCz i potrzebna łaski dla Beaty i Jana z okazji ślubu

12 grudnia, niedziela

8:30 -+Janina Szymańska (od Teresy Bojarskiej i rodziny Zglińskich)

10:00 -+Maria i Michał Górkowy oraz Krystyna Mikołajek

11:30 -zm. z rodz. Miśkowskich, Trojanowskich i Kawalec (od Józefa Miśkowskiego)  

18 grudnia, sobota

17:00 -+ Tadeusz Duda (40r. śm.) i zmarli z rodziny

19 grudnia, niedziela

8:30 -+Antonina i Jan Butrak

10:00 -+Zofia i Eugeniusz Denys

11:30 -+Wiktoria Bojarska (30 r. śm.) oraz Anna i Władysław Bojarscy    

***

21 listopada, niedziela

8:30 – +Adama i rodziców oraz zmarłych z rodzin Bernackich i Hanickich

10:00 – +Józef, Roman i Katarzyna, zmarli z rodziny Erkart

11:30 – +Franciszek Karkulowski i zm. z rodziny (od żony z dziećmi)

15:00 – +Waldemar Ziółecki (1 r.śm., od żony z rodziną)

22 listopada, poniedziałek

17:00 – za Parafian

23 listopada, wtorek

17:00 – +Antoni Baska (od Romana i Krystyny Ronowskich)     

24 listopada, środa

17:00 – +Halina Peszyńska (od koleżanek z liceum)     

25 listopada, czwartek

17:00 – +Ignacy Gładysz (od rodziny Frąszczak)

26 listopada, piątek

17:00 – +Alicja Karga (od rodziny Nawracaj)

27 listopada, sobota

17:00 – +Genowefa Wesołowska (od Katarzyny, Radosława i Oliwii Górowskich)

28 listopada, niedziela

8:30 – +Kamila Duras (od rodzin Kawałko i Kawa)

10:00 – +Andrzej i zm. z rodzin Kramanewskich, Wyglądacz i Grzeszczyk

11:30 – +Joanna Szcześniak (2 r. śm,, od syna Grzegorza z żoną Justyną)

***

INTENCJE MSZALNE

7 listopada, niedziela

8:30 – +Stanisław i Stefania Karkulowscy

10:00 – zmarłe matki z Żywego Różańca 

11:30 – +Stanisław Kanak (4 r. śm., od żony z dziećmi)

8 listopada, poniedziałek

17:00 – +Władysława i Jarosław Ostrowscy (od rodziny Skoczylas)

9 listopada, wtorek

17:00 – z prośbą o łaskę zdrowia w rodzinie

10 listopada, środa

17:00 – +Antoni Baska (od Marka i Gosi Adamów)     

11 listopada, czwartek

17:00 – w intencji Ojczyzny

12 listopada, piątek

17:00 – +Genowefa Wesołowska (od Zofii Zioło i rodz. Bogusławskich)

13 listopada, sobota

17:00 – za Parafian, chrzest

14 listopada, niedziela

8:30 – +Wanda i Jacek Tarasiuk (od Reginy i Ireny)

10:00 – +Mariola Turek (od rodziny Humeniuk i Grabowskich)

11:30 – +zm. z rodziny Wrzesień, Wójtowicz i Wojciechowskich  

***

31 października, niedziela

8:30 – +Bronisław Kozioł i zm. z rodziny

10:00 – +Janina, Henryk, Marek Szulc i za zm. Izabelę Kubec

11:30 – +Tadeusz Sztukowski oraz za zm. Elżbietę, Roberta i Annę (od chrześniaka Michała z rodziną) 

1 listopada, poniedziałek

8:30 – +Mariola i Krzysztof Turek

10:00 – +Józef (15 r. śm.) i Helena Moczulscy

12:00 – zmarli Parafianie i wszyscy spoczywający na cmentarzu w Grabownie Wielkim

2 listopada, wtorek

17:00 – +Helena Bąk i zm. z rodziny

3 listopada, środa

17:00 – +Ignacy Gładysz (od Teresy Ciosek)    

4 listopada, czwartek

17:00 – z okazji I czwartku o obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci

5 listopada, piątek

17:00 – +Stanisław Kanak (4 r. śm, od Jurka i Ewy)

6 listopada, sobota

17:00 – zmarłe matki z Żywego Różańca z naszej parafii 

7 listopada, niedziela

8:30 – +Stanisław i Stefania Karkulowscy

10:00 – zmarłe matki z Żywego Różańca 

11:30 – +Stanisław Kanak (4 r. śm., od żony z dziećmi)

***

INTENCJE MSZALNE

24 października, niedziela

8:30 – +Kazimiera i Antoni Iwaszko i zm. z rodziny

10:00 – +Mariola Turek (od matek z Żywego Różańca)

11:30 – +Krystyna Wdowska (2 r. śm., od córki Renaty, Marioli i syna Krzysztofa)

25 października, poniedziałek

17:00 – za Parafian

26 października, wtorek

17:00 – +Genowefa Wesołowska (od Bożeny i Wieśka Sobko z dziećmi)

27 października, środa

17:00 – +Antoni Baska (od Łukasza i Marty z rodziną)     

28 października, czwartek

17:00 – z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł. i opiękę MB Częstochowskiej dla Leona z okazji 6 rocznicy urodzin oraz rodziców i rodziny  

29 października, piątek

17:00 – z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł. i opiękę MB Częstochowskiej dla Krzysztofa w 65 urodziny   

30 października, sobota

16:00  – chrzest

17:00 – +Zbigniew Zabawa (1 r. śm., od siostry Alfredy Sobieraj i Wandy Zabawy z rodz.)

31 października, niedziela

8:30 – +Bronisław Kozioł i zm. z rodziny

10:00 – +Janina, Henryk, Marek Szulc i za zm. Izabelę Kubec

11:30 – +Tadeusz Sztukowski oraz za zm. Elżbietę, Roberta i Annę (od chrześniaka Michała z rodziną)  

***

17 października, niedziela

8:30 – +Antoni Baska (1 r. śm., od żony i syna Arkadiusza z rodz.)

10:00 – +Mariola Turek (od mieszkańców Bukowinki)

11:30 – z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę MBCz dla Jadwigi i Henryka z okazji 60 r. ślubu

18 października, poniedziałek

17:00 – za Parafian

19 października, wtorek

17:00 – +Aleksa Buczak (od Ali i Zbigniewa Śrudka)

20 października, środa

17:00 – +Maria Oleszek (od Krzysztofa Szupa)   

21 października, czwartek

17:00 – +Edward Wdowski (od Małgorzaty i Bartosza)

22 października, piątek

17:00 – +Kamila Duras (od Włodzimierza Durasa)

23 października, sobota

15:00  – z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł. i opiękę MB Częstochowskiej dla Antosia z okazji roczku oraz rodziców i rodziny   

17:00 – +Antoni Baska (1 r. śm., od żony i córki z rodzinami)

24 października, niedziela

8:30 – +Kazimiera i Antoni Iwaszko i zm. z rodziny

10:00 – +Mariola Turek (od matek z Żywego Różańca)

11:30 – +Krystyna Wdowska (2 r. śm., od córki Renaty, Marioli i syna Krzysztofa)

***

INTENCJE MSZALN

10 października, niedziela

8:30 – +Lucjan Starek

10:00 – +Maria i Zbigniew Karkulowscy

11:30 – +Adam Rogowski (od Agnieszki i Marcina z rodz.)

11 października, poniedziałek

17:00 – za Parafian

12 października, wtorek

17:00 – +Genowefa Wesołowska (od Małgorzaty i Zbigniewa Pokrandt)

13 października, środa

17:00 – +Edward Wdowski (od rodziny Żylaków)

14 października, czwartek

17:00 – +Maria Oleszek (od Wiesława Szupa)

15 października, piątek

17:00 – +Janina Schwerlak (od rodziny Premka)

16 października, sobota

17:00  –  +Ignacy Gładysz (od Haliny Konarzewskiej i Janiny Dudy)

17 października, niedziela

8:30 – +Antoni Baska (1 r. śm., od żony i syna Arkadiusza z rodz.)

10:00 – +Mariola Turek (od mieszkańców Bukowinki)

11:30 – z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę MBCz dla Jadwigi i Henryka z okazji 60 r. ślubu

***

3 października, niedziela

8:30 – o Bożę błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla czcicieli żywego różańca

10:00 – o Bożę błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej oraz łaskę zdrowia w rodzinie

11:30 – + Kazimierz Juszczak i zm. z rodziny

4 października, poniedziałek

17:00 – za Parafian

5 października, wtorek

17:00 – +Antoni Baska (od Waldemara i Renaty Baska)

6 października, środa

17:00 – +Alina Wojtowicz (od rodziny Sztukowskich)

7 października, czwartek

17:00 – w intencji powołań z naszej parafii z okazji I czwartku miesiąca

8 października, piątek

17:00 – +Genowefa Wesołowska (od mieszkańców z bloku 142 i 143)

9 października, sobota

16:00  –  chrzest

17:00  –  +Ignacy Gładysz (od Janiny Miśkowskiej i Haliny Konak z rodz.)

10 października, niedziela

8:30 – +Lucjan Starek

10:00 – +Maria i Zbigniew Karkulowscy

11:30 – +Adam Rogowski (od Agnieszki i Marcina z rodz.)

***

26 września, niedziela

8:30 – + Edward Struś (2 r. śm.) oraz zm. z rodziny Struś i Kopański

10:00 – + Maria, Franciszek, Jan Ferenc

11:30 – + Adam Rogowski (od żony i córki)

27 września, poniedziałek

17:00 – +Genowefa Wesołowska (od Haliny Bedki z siostrą i dziećmi)

28 września, wtorek

17:00 – + Zdzisław Baska (16 r. śm.)

29 września, środa

17:00 – +Edward Wdowski (od córki Renaty z mężem)  

30 września, czwartek

17:00 – +Maria Oleszek (od siostry Stefanii Kolany)

1 października, piątek

17:00 – +Aleksa Buczak (od Czesławy i Mariana Zimniak)  

2 października, sobota

15:00  – chrzest

17:00  – za Parafian

3 października, niedziela

8:30 – o Bożę błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla czcicieli żywego różańca

10:00 – o Bożę błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej oraz łaskę zdrowia w rodzinie

11:30 – + Kazimierz Juszczak i zm. z rodziny

***

19 września, niedziela

8:30 – + Adolf Bojarski (6 r. śm.)

10:00 – w intencji młodzieży i dzieci z naszej parafii z ok. wspomnienia św. Stanisława Kostki

11:30 – + Jan Wrzesień (30 r. śm.) (od żony i dzieci)

20 września, poniedziałek

17:00 –  za Parafian

21 września, wtorek

17:00 – + Genowefa Wesołowska (od rodzin Lewoniuk, Chilarskich, Szczepaniak)

22 września, środa

17:00 – + Antoni Baska (od pracowników gabinetu stomatologicznego)

23 września, czwartek

17:00 – + Edward Wdowski (od rodziny Geraszek z dziećmi)

24 września, piątek

17:00 – z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej oraz o pomyślne zdanie egzaminu z okazji urodzin Aleksandry 

25 września, sobota

17:00  – + Kazimiera i Włodzimierz Stratyńscy (od syna i synowej)

26 września, niedziela

8:30 – + Edward Struś (2 r. śm.) oraz zm. z rodziny Struś i Kopański

10:00 – + Maria, Franciszek, Jan Ferenc

11:30 – + Adam Rogowski (od żony i córki)

***

11 września, sobota

17:00  – + Marianna Pięta (1 r. śm.) i zm. z rodziny Pięta i Czajka

12 września, niedziela

8:30 – z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla Justyny i Jarosława Iwaszko z ok. 10 r. ślubu (od rodziców)

10:00 – + Zofia, Marian i Henryk Lis

11:30 – z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla Anny i Michała z ok. 15 r. ślubu oraz Elżbiety i Mikołaja

13 września, poniedziałek

17:00 –  +Edward Wdowski (od rodziny Rudkiewicz z Łazisk)

14 września, wtorek

17:00 – +Janina Schwerlak (od chrzestnicy Teresy z rodziną)

15 września, środa

17:00 – + Antoni Baska (od Leszka i Ireny Baska)

16 września, czwartek

17:00 – + Genowefa Wesołowska (od Magdy Bednarskiej z rodziną)

17 września, piątek

17:00 – za Parafian

18 września, sobota

17:00  – + Andrzej Buczak (1 r. śm.)

19 września, niedziela

8:30 – +Adolf Bojarski (6 r. śm.)

10:00 – w intencji młodzieży i dzieci z naszej parafii z ok. wspomnienia św. Stanisława Kostki

11:30 – +Jan Wrzesień (30 r. śm.) (od żony i dzieci)

***

INTENCJE MSZALNE

4 września, sobota

17:00  – za Parafian

5 września, niedziela

8:30 – z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego (od matek z Żywego Różańca)

10:00 – o zdrowie i Boże bł. i szczególną opiekę Jezusa Miłosiernego dla mamy i babci z okazji 70 rocznicy urodzin

11:30 – + Adam Marzec (7 r. śm.) oraz za Genowefę i Feliksa

6 września, poniedziałek

17:00 –  +Genowefa Wesołowska (od Teresy Górowskiej z mężem)

7 września, wtorek

17:00 – +Antoni Baska (od znajomych z Dąbrowy)

8 września, środa

17:00 – +Maria Oleszek ( od Waldemara Kolany)

9 września, czwartek

17:00 – +Edward Wdowski (od mieszkańców Białego Błota)

10 września, piątek

17:00 – za Parafian

11 września, sobota

17:00  – + Marianna Pięta (1 r. śm.) i zm. z rodziny Pięta i Czajka

12 września, niedziela

8:30 – z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla Justyny i Jarosława Iwaszko z ok. 10 r. ślubu (od rodziców)

10:00 – + Zofia, Marian i Henryk Lis

11:30 – z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Częstochowskiej dla Anny i Michała z ok. 15 r. ślubu oraz Elżbiety i Mikołaja